Po podzieleniu ligi na dwie części siatkarze Grunwaldu wracają do gry. Walka o ewentualny awans będzie bardzo zacięta i już w najbliższej kolejce trafiamy na wicelidera z Kęt. Udany początek tej części sezonu może dodać zawodnikom Chełmka wiatru w żagle. Porażka – skomplikować sytuację przed kolejnymi spotkaniami.

Pierwszy etap rozgrywek siatkarze Grunwaldu zakończyli na piątej pozycji. – Uważam, że nasz zespół posiadający spory potencjał, nie może być do końca zadowolony z aktualnego miejsca w tabeli – mówi Paweł Rejdych. – Niestety kilka meczów zagraliśmy poniżej naszych możliwości, czego efektem jest właśnie piąta lokata.

Zawodnicy z Kęt obecny sezon mogą zaliczyć do udanych. W 13 spotkaniach zdobyli aż 31 punktów i zasłużenie zajęli drugą pozycję w tabeli. Między innymi trzy oczka mogli zapisać sobie po meczu na własnej hali z Chełmkiem. Mimo, ze podopieczni Macieja Rzędzickiego rozegrali dobry mecz musieli uznać wyższość przeciwnika i to już po trzech setach. – Przeciwnicy zagrali wówczas lepiej od nas w prawie wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła – wspomina Rejdych. – Zasłużenie dominowali na boisku od samego początku do samego końca spotkania.

Jaką zatem receptę mają zawodnicy Grunwaldu, aby w sobotę nie powtórzył się wynik z pierwszej rundy? – Musimy zagrać na sto procent naszych możliwości najlepiej jak tylko potrafimy w każdym elemencie. Własna hala niewątpliwie daje nam przewagę. Już nie raz wszakże udowodniliśmy, że potrafimy w niej zwyciężać z każdym – wyjaśnia Paweł Rejdych.

Wszystkich kibiców zapraszamy więc do wspierania naszych zawodników. GRUNWALD CHEŁMEK – Kęczanin Kęty, sobota 9.02.2013 godzina 17:30. WSTĘP WOLNY!