SGZOZ w Chełmku
SGZOZ w Chełmku, Fot. Paweł Waligóra / FaktyOswiecim.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia w Krakowie podpisał kontrakt z Samodzielnym Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Chełmku na prowadzenie pięciu poradni specjalistycznych z siedmiu jakie pracowały w 2010 roku. Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka nadal stara się o przywrócenie w przychodni poradni dermatologicznej i diabetologicznej, lecz starania te najprawdopodobniej okażą się bezskuteczne

W trybie natychmiastowym zostaną uruchomione poradnia urologiczna, endokrynologiczna, reumatologiczna, chirurgia ogólna i ortopedia. Ponowiłem również apel o zapewnienie dostępności do poradni dermatologicznej i diabetologicznej – mówi Andrzej Saternus.

W piśmie do Barbary Bulanowskiej, dyrektorki małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia podkreślił, że z tych poradni korzysta dużo osób starszych, mających problemy z przemieszczaniem się, przez co dojazd do lekarza-specjalisty jest dla nich wyjątkowo trudny.

„Dogrywka” w ubieganiu się o kontrakty z NFZ już za nami i wszystkie kontrakty są już rozdane. W dogrywce SGZOZ w Chełmku uzyskał poradnię ortopedyczną. Przegrał walkę o poradnię diabetologiczną i dermatologiczną.

Materiał pochodzi ze strony:

fakty_logo_pionowe