Siłownia w ÓsemceW dniu 5 listopada 2009 roku w Powiatowym Zespole nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku Burmistrz -Andrzej Saternus oficjalnie oddał do użytku sprzęt zakupiony do siłowni. Profesjonalne urządzenia do ćwiczeń siłowych zostały zakupione ze środków Gminy Chełmek. Na ten cel wydatkowano kwotę 32.448,00 zł. Zakupione zostały: przyrząd do ćwiczeń mięśni, suwnica, ławki, poręcze, sztangi olimpijskie, gryfy zaczepowe, koła zawodnicze, sztangielki skręcone, stojak na obciążniki.

Pomysł zrodził się na wniosek grupy młodych ludzi, którzy bardzo chcieli aktywnie spędzać wolny czas, lecz brak było odpowiedniego sprzętu i miejsca gdzie, można było by ćwiczyć. Problem przedstawili Burmistrzowi, który postanowił pomóc. W miesiącu sierpniu Gmina Chełmek zakupiła sprzęt a Starostwo Powiatowe udostępniło pomieszczenia w Powiatowym Zespole nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku.

W godzinach przedpołudniowych z urządzeń będą korzystali uczniowie szkoły, a popołudniu sprzęt będzie ogólno – dostępny. W chwili obecnej przygotowywany jest regulamin korzystania z urządzeń.

Siłownia będzie udostępniona od dnia 15 listopada 2009r.

Źródło: UM Chełmek