Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 49 – letniego mieszkańca Chełmka, którego zwłoki w mieszkaniu przy ul. Głogowej w dniu 9 listopada w godzinach rannych ujawnił sąsiad.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny, natomiast prokurator polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji, na podstawie której będzie można stwierdzić przyczynę zgonu  – informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sekcję zleca się zawsze w przypadku ujawnienia zwłok mężczyzny w tym wieku. Dopiero wyniki sekcji zwłok potwierdzą przyczynę śmierci i odpowiedzą na pytanie czy do śmierci 49-latka przyczyniły się osoby trzecie.

Aktualizacja 10.11.2012
Lekarz stwierdził u denata stłuczenie głowy oraz podejrzenie, iż mógł zadławić się treścią żołądkową. W związku z podejrzeniem, iż mężczyzna mógł zostać pobity policjanci ustalili , iż ze sprawą mogą mieć związek dwaj mieszkańcy Chełmka 28 i 48 letni, którzy wieczorem 08.11 br. wspólnie z 49 – latkiem spożywali alkohol. Obaj w celu wyjaśnienia zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Aktualizacja 11.11.2012

Z podjętych przez Policję i Prokuraturę czynności oraz zebranych dowodów w sprawie zgonu 49 – letniego mieszkańca Chełmka wynika, iż wieczorem 08.11 spożywał on alkohol wspólnie z dwoma innymi mieszkańcami Chełmka 28 i 48 – letnim. Następnie doszło do sprzeczki w trakcie, której 28 – latek uderzył pięścią w twarz 49 – latka, co jak wiadomo z przeprowadzonej sekcji zwłok nie było przyczyną zgonu.