Iza Grzesik z przyjaciółmi i przedstawicielem fundacji. Fot. Maciej Madoń
Iza Grzesik z przyjaciółmi i przedstawicielem fundacji. Fot. Maciej Madoń

Iza Grzesik urodziła się pod znakiem wagi w 1991 roku. Po narodzinach zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę – wrodzoną łamliwość kości. Choroba sprawia, że jej kości nie rosną i często się łamią, nawet przy najlżejszym uderzeniu. Porusza się na wózku. Jak mówi o sobie, to kim jest zawdzięcza mamie i tym, którzy postrzegają ją nie poprzez pryzmat wózka, ale osoby, która tak jak oni, ma uczucia. Jako nastolatka odkryła poezję. Pisała wiersze umieszczając je na stronie internetowej. W jej wierszach zapisane są jej przeżycia, uczucia, są cząstką jej, pewnego rodzaju pamiętnikiem.Jej wielkim marzeniem było wydanie tomiku jej wierszy. Zgłosiła się do fundacji Dziecięca Fantazja i czekała. Teraz dzięki Fundacji, Pani Beacie, Drukarni Księży Werbistów i wydawnictwu, które chciało pozostać anonimowe spełniło się jej największe marzenie. Wydała tomik wierszy, który wraz z przyjaciółmi zaprezentowała szerokiemu gronu w dniu dzisiejszym w MOKSiRze.
Iza Grzesik po spotkaniu podpisywała wiersze i rozmawiała o swojej pasji. Fot. Maciej Madoń
Iza Grzesik po spotkaniu podpisywała wiersze i rozmawiała o swojej pasji. Fot. Maciej Madoń

Wraz z przyjaciółmi odczytano wybrane wiersze i porozmawiano o towarzyszącej Izie pasji tworzenia. Uczestnicy byli zachwyceni przedstawionymi wierszami i niesamowitą atmosferą jaką Iza stworzyła tego wieczoru. Następnie każdy zebrany mógł zaopatrzyć się w wydany tomik poezji, zdobyć autograf świeżo upieczonej chełmeckiej poetki i zamienić kilka słów.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku, Pan Waldemar Rudyk, jako opiekun miejskich bibliotek, zapowiedział że wydany tomik poezji Izy Grzesik będzie dostępny we wszystkich gminnych bibliotekach publicznych.

 
Organizatorzy zadbali o niezwykłą atmosferę. Fot. Maciej Madoń

„W marzeniach”

 
 

Usiadłam nad kartką,
popatrz w górę
Zamknij oczy
Zobacz co niewidzialne
To twoje wnętrze

Więc jeśli znów myślisz
że cały świat jest dla Ciebie zły
Pomyśl że może być gorzej
bo nic gorszego się stać nie może
ponad to, co udźwignie człowiek

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego. Wejdźcie na stronę fundacji: www.f-df.pl zobaczcie co robili i przekażcie im 1% swojego podatku. Dzięki Waszemu wsparciu spełnią więcej marzeń nieuleczalnie chorych dzieci.

W rozliczeniu podatkowym wystarczy wpisać Fundacja Dziecięca Fantazja KRS 0000168783. Pomóż dać radość dzieciom – bank BPH SA 35 1060 0076 0000 3200 0131 3843

Wszystkie fotografie w tym artykule wykonał p. Maciej Madoń