Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zajasem

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zajasem

Chełmek Rozrywka w Chełmku

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu serdecznie zaprasza 6 marca, o godz. 17:00, do auli na spotkanie autorskie z Krzysztofem Zajasem.

Krzysztof Zajas, urodzony w 1962 roku w Oświęcimiu. Badacz literatury, kulturoznawca, tłumacz, profesor polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor znakomitej kryminalnej „trylogii grobiańskiej”: Ludzie w nienawiści (2014), Mroczny krąg (2015) oraz Z otchłani (2016), a także doskonale przyjętej powieści Oszpicyn (2017), nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru.

W 2018 roku nakładem Marginesów ukazał się pierwszy tom „trylogii pomorskiej” – Wiatraki i zdobył tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. 22 stycznia br. premierę miał drugi tom “trylogii pomorskiej” – Skowyt nocy.

Najbliższe plany pisarza obejmują dokończenie “trylogii pomorskiej”, romans sensacyjny i horror z elementami fantasy. Jego ulubionym pisarzem jest Stephen King i podobnie jak jego mistrzowi przyświeca mu zasada: książka ma być do czytania. Pisze i będzie pisał, dopóki starczy dobrych pomysłów. Na razie starcza.

Podczas spotkania będzie można kupić książki, wstęp jest wolny. Zapraszamy.

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu

mbp-oswiecim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *