Z inicjatywy byłych pracowników PZPS Chełmek w Chełmku w dniu 1 lutego 2013 roku odbyło się spotkanie weteranów pracy z pionu technicznego. W przyjacielskiej atmosferze wspominano urok minionych lat oraz dekad ubiegłego wieku. Zebrani goście podzielili się również swoimi uwagami o kontynuacji dzieła swojego życia na zasłużonej emeryturze.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 20 osób. Przypomniano, że wszyscy kierownicy z pionu technicznego w kolejnych latach istnienia firmy piastowali wysokie funkcje zawodowe, dyrektorów, prezesów i naczelników wydziałów w urzędach państwowych. Świadczy to o ich wysokich kwalifikacjach i o dobrym przygotowaniu. Każdy z nich był mistrzem w swojej dziedzinie gdy Południowe Zakłady Przemysłu Skórzanego przeżywały okres rozkwitu. Utrzymywali w gotowości produkcyjnej ponad 1700 maszyn szwalniczych i montażowych, nie licząc maszyn produkcji spodów gumowych i wtórnej skóry.

Pion techniczny PZPS Chełmek w tych latach posiadał najlepszą kadrę techniczną w kraju w przemyśle obuwniczym. Dlatego też należą im się słowa uznania i szacunku za wzorową służbę dla zakładu, załogi i społeczności chełmeckiej.

Wspomniano też o swoich kolegach, których nie ma już wśród nas. Ich pamięć uczczono minutą ciszy. Ustalono również, że tego typu spotkania będą odbywały się przynajmniej raz w roku.

By admin

2 thoughts on “Weterani pracy z pionu technicznego”
 1. Super inicjatywa ! Jeszcze kilka lat i nikt nie będzie pamiętał ,że w Chełmku produkowano BUTY !
  Niech żyje SOLIDARNOŚĆ i jego przywódcy !
  Ci PANOWIE ze zdjęcia „odejdą”a młodzież zamiast robić BUTY wjadą za WIELKĄ WODĘ , jak nasz jeden z wodzów i tam pozostanie budując pomyślność WUJA SAMA !

 2. On tam nie pojechał aby budować ;On pojechał bo tam jest cieplej ,co jak by urąga naszej dzisiejszej aurze .
  A i baseniki w których się pluska ,i u nas stały się powszechne .
  Poza tym ,stał się obcym dla nas człowieczkiem – szkoda ,mógł cos zrobić dla Polski skoro mienił się takim patriotą a innym tego odmawiał .
  ???? .
  Pozdrawiamy emigranta !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *