Telemarketing jest jedną z prężnie rozwijających się form sprzedaży różnych usług. Coraz częściej, firmy korzystają z tej formy współpracy z potencjalnymi klientami. Jednak telemarketing jest specyficzną formą sprzedaży. Dlaczego?

Otóż obie strony ( telemarketer i klient), nie widzą się, jedynie poprzez rozmowę istnieje możliwość nawiązania współpracy. Firmy koncentrują się na nieustannym podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników. Najważniejsze jest podejście psychologiczne do klienta, tak, aby wzbudzić w nim ciekawość naszym produktem.

Telemarketer powinien być pogodnego usposobienia, radzącą sobie ze stresem a także działającą pod wpływem czasu. Dodatkowo w bardzo wielu firmach, ustalony jest limit, który powinien osiągnąć pracownik. Nie może on reagować agresją na klienta, ale być elastycznym, bo nie od dzisiaj wiadomo, że agresja rodzi agresję. W przypadku trudnych klientów, powinien on zachować dystans, być neutralny. Jednak w przypadku pracy w telemarketingu, nie wszystkie osoby spełniają te oraz inne wymagania.

Dobrymi pracownikami są osoby, które potrafią nawiązać kontakt z klientem poprzez empatię, odpowiednią tonację głosu – jednym słowem wzbudzać zaufanie. Tylko wtedy można mówić o sprzedaży usług na wysokim poziomie. W następnym artykule, postaram się opisać działania logistyczne firm telemarketingowych, które podniosą sprzedaż usług. Nie można jednak zapominać, że to telemarketer jest najważniejszym ogniwem łączącym firmę i potencjalnego klienta.

A co nas najbardziej denerwuje w telemarketerach? Bez przerwy wydzwaniają. Obecnie najbardziej natrętne numery to: 698101268, 222571145, 519209724, 224188231, 228884111.