W dniu 04 lutego 2014 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 54 – letniego mieszkańca Chełmka, który z wiatrówki strzelał do grupy młodzieży.
W dniu 04 lutego 2014 około godziny 15.20 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zostali powiadomieni o mężczyźnie, który na ul. Mickiewicza w Chełmku strzela z wiatrówki. Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze i obezwładnili mężczyznę, 54 – letniego mieszkańca Chełmka, a następnie zabezpieczyli posiadaną przez niego wiatrówkę oraz pudełko z metalowymi śrutami. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – 2,73 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci 54 – latek oddał strzały w kierunku stojącej na przystanku autobusowym grupy młodzieży, trafiając w plecy 16 – letniego mieszkańca Chełmka. Nastolatek został zbadany przez lekarzy, którzy stwierdzili, że nie ma on poważniejszych obrażeń ciała, a jedynie powierzchowną ranę i krwiaka.
Mężczyzna strzelał z wiatrówki do nastolatków
Zatrzymany 54 – latek trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia ciała oraz narażenia innych osób na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Mężczyzna strzelał z wiatrówki do nastolatków