Sylwester w okolicach ChełmkaMieszkańcy kilku miast w powiecie oświęcimskim będą mogli wspólnie przywitać Nowy 2010 Rok. Pokazy sztucznych ogni zaplanowano między innymi w Oświęcimiu, Brzeszczach, Chełmku i Kętach. W powiecie chrzanowskim w Chrzanowie i Libiążu.

Plenerowa impreza sylwestrowa zaplanowana jest w Chełmku. W Parku Rodzinnym o godzinie 23:00 rozpoczną się gorące rytmy przy ognisku, które potrwają do 1 w nocy. Punktualnie o północy – fajerwerki.

Oświęcim przywita Nowy Rok pokazem sztucznych ogni. Mieszkańcy spotkają się przy Oświęcimskim Centrum Kultury kilkanaście minut przed północą. Nie przewidziano wspólnej plenerowej imprezy.

O godzinie 22:00 zaczną się bawić mieszkańcy Kęt. Miejsce zabawy to estrada przy Domu Kultury. O atmosferę zadba zespół z Olkusza – Waamp. Organizatorzy informują także o niespodziankach dla uczestników sylwestrowej nocy. Główną atrakcją wieczoru będzie pokaz sztucznych ogni.

W Brzeszczach zabawa rozpocznie się również o 22:00 przy Ośrodku Kultury. W programie oprócz pokazu sztucznych ogni przewidziano zabawę przy muzycznych hitach mijającego roku. Wspólne świętowanie potrwa do godziny 2.00.

Po remoncie Placu Tysiąclecia mieszkańcy Chrzanowa znów mogą liczyć na atrakcje sylwestrowe. Koncert i pokaz sztucznych ogni to tylko niektóre z nich. Impreza rozpocznie się o godzinie 22.00, koncertem zespołu Sweet Combo. Zgromadzeni pod sceną będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, a potem wspólnie obejrzeć pokaz sztucznych ogni i powitać Nowy Rok.

Z sylwestrowej imprezy plenerowej nie zrezygnował zadłużony Libiąż. Mieszkańcy, jak co roku, będą mogli razem świętować na Placu Słonecznym. Nie będzie to co prawda długa zabawa, gdyż start zaplanowano na godz. 23.30. Także tu wszyscy wspólnie odliczać będą sekundy do Nowego Roku, a uświetni je pokaz laserowy oraz pokaz sztucznych ogni.

W tym roku z sylwestra pod gwiazdami zrezygnowały Krzeszowice. Zamiast tego zaplanowano zabawę w Nowy Rok. 1 stycznia o godzinie 17.00, w hali sportowej każdy będzie mógł wspólnie się bawić, a około godziny 19.00 oglądnąć występ kabaretu Długi. Przewidziano także pokaz tańca kubańskiego, występy dzieci z ośrodka kultury oraz karaoke.

Wspólnego pożegnania Starego i przywitania Nowego Roku zabraknie jedynie w Zatorze, Trzebini, Alwerni, Babicach i Krzeszowicach.

Chełmek.info