Policjanci, strażacy oraz Powiatowe Centrum Zarządzania w Oświęcimi uoraz przedstawiciele Zintegrowanej Służby Ratowniczej z Oświęcimia, w dalszym ciągu prowadzą intensywne działania związane poszukiwaniami zaginionej Katarzyny Leszczyńskiej, 47 – letniej mieszkanki Oświęcimia.
Poszukiwania kobiety rozpoczęto w dniu 10 lutego 2020 (poniedziałek), kiedy jej zaginięcie zgłosiła rodzina. Z relacji najbliższych wynikało, że pani Katarzyna wyszła z mieszkania około godziny 13.00 i do niego już nie powróciła, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.
Policjanci prowadzący poszukiwania ustalili, że w dniu zaginięcia w godzinach pomiędzy 13.00, a 15.00 była kobieta była widziana na ulicach Konarskiego, Dąbrowskiego oraz Sobieskiego w Oświęcimiu.
W trakcie prowadzonych czynności poszukiwawczych policjanci, strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Brzezince, dokonali penetracji brzegów rzeki Soły w rejonie Osiedla Błonie oraz sprawdzili kilka obszarów zielonych sąsiadujących z osiedlem Błonie. W działaniach poszukiwawczych wziął udział również policjant przewodnik psa tropiącego z Komisariatu Policji w Andrychowie.
Przypominamy rysopis zaginionej:

  • wzrost 160 cm,
  • włosy proste do ramion koloru ciemny blond,
  • twarz okrągła,
  • oczy niebieskie,

Poszukiwanie zaginionej Katarzyny Leszczyńskiej
Była ubrana w kurtkę koloru szarego do kolan, spodnie legginsy koloru czarnego, buty sportowe.
Apelujemy do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Katarzyny Leszczyńskiej lub widziały ją po dniu zaginięcia, o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer 33 84 75 280 lub też pod numer alarmowy 112.