Traktor ChełmekPortal przełom.pl informuje o nietrzeźwym 50-latku, któremu nie chciało się wracać do domu pieszo. Ukradł więc traktor i zajechał nim w pobliże swojego osiedla.

W piątek po południu mieszkaniec Bobrka zauważył, że z jego posesji zniknął ursus. O kradzieży zawiadomił funkcjonariuszy z chełmeckiego komisariatu policji. Mundurowi szybko znaleźli ciągnik. Stał, kilkanaście kilometrów dalej, w zagajniku przy ulicy Ofiar Faszyzmy w Chełmku.

– Ustaliliśmy, że z całą historią może mieć związek 50-letni Kazimierz D. z Chełmka. – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w miejscy zamieszkania, w jednym z okolicznych bloków. Był pijany. W wydychanym powietrzu miał 1,74 promila alkoholu.

Korporacja LEXIS

– Tłumaczył, że nie chciało mu się iść pieszo z Bobrka, więc skorzystał z okazji i do Chełmka podjechał sobie traktorem. Przyznał się do winy, możemy więc domniemywać, że jechał po pijanemu. Tego jednak, ile promili mogło wówczas krążyć w jego organizmie, nie wiemy – mówi Jurecka.

Tym samym Kazimierz D. dopuścił się trzech przestępstw: krótkotrwałego użycia pojazdu, jazdy nim w stanie nietrzeźwym oraz prowadzenia pojazdu, pomimo orzeczonego zakazu.

Ponadto policja ustaliła, że mieszkaniec Chełmka nie posiada, i nigdy nie posiadał, uprawnień do kierowania traktorem.

Wiadomo też, że 50-latek był już wielokrotnie karany za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami.