Kategorie
Aktualności z Chełmka Urząd Miejski w Chełmku

We wtorek obraduje Rada Miejska

Radni Rady Miejskiej w Chełmku
Radni Rady Miejskiej w Chełmku

W poniedziałek 26 września odbędzie się planowana połączona komisja budżetowa i komisja zdrowia natomiast we wtorek 27 września o godzinie 14 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się planowana sesja Rady Miejskiej. To w tych dniach mogą, choć nie muszą, zostać podjęte decyzje w sprawie przyszłości chełmeckiej przychodni. Przypominamy, że wstęp na sesję jest wolny dla każdego chętnego. Na chelmek.info przedstawimy relację z przebiegu sesji. Przedstawimy również imiennie stanowiska każdego z radnych Rady Miejskiej.

Przypominamy, że wtorek 27 września, czyli dzień sesji Rady Miejskiej, jest ostatnim dniem w którym lekarze z SGZOZ będą pracować w chełmeckiej przychodni. W przypadku pozostawienia dyrektora Bochenka na stanowisku i nieprzywróceniu doktora Hani Youssefa do pracy od środy w SGZOZ nie będzie przyjmował żaden etatowy lekarz.

35 odpowiedzi na “We wtorek obraduje Rada Miejska”

Chętnie bym poszedł – ale jak pewnie pani żyje jedynie dzieki „maszynie” 🙂 i pech chce, że właśnie 27 września o godz.14.oo jestem umówiony na jej konserwacje w poradnii kardiologicznej Szpitala w Chrzanowie ,a czekam na to juz ponad 2 miesiace…

Tak się zastanawiam nad tym co piszecie mieszkańcy?
Dyrektor to ………….
Burmistrz to …………
Lekarze to to…………
a czy ktoś się zastanowił np. nad zwolnieniami w Firmie Boryszew, pracujący tam ludzie są tylko siłą roboczą która napędza nasz rynek podatkowy. Z ich pracy mamy np. pensję dla lekarzy na utrzymanie naszej przychodni. Zwykły pracownik jest jak nr w Urzędzie Skarbowym i jak dochodzi do jego zwolnienia to nikt nie strajkuje, wywiesza plakatów z apelami. Nikt się nie interesuje tym, że nie ma co do garnka włożyć chociaż chciałby dalej pracować aby móc dalej egzystować. Ponoć przy przychodni jest zawiązana Rada Społeczna ona powinna działać w naszej sprawie lekarzy.

Stawiam ultimatum.
We wtorek kończą mi się tabletki, na środę planowałam wizytę u zwolnionego lekarza. Teraz widzę, że nie tylko do niego, ale do żadnego się nie dostanę. Stawiam ultimatum, albo spełnicie żądania lekarzy, albo rozpiszemy referendum i zwolnimy Burmistrza i radnych.

Witam !
Oj sie dzieje w Chełmku -oj dzieje ! nareszcie sie ludzie budzą .
Ale jedynie szpilka pisze rozsądnie i obiektywnie ,wszyscy pozostali
jakoś zaangazowani jednostronnie .
Albo po stronie lekarzy ,albo władzy .
Gdzie tu doszukac sie prawdy lub ją poznać .
A rzeczywistość skrzeczy,bo np.lekarze nie powinni w polskiej rzeczywistosci
narzekac na swój status i swoje zarobki .Nie wiem czy pan Bochenek ma racje czy nie
pewnie ta racja jest gdzies po srodku i nie mnie to osądzać ;
dziwne jest jednak Jego i władzy milczenie bo jezeli jest cos na rzeczy -to trzeba to
nam powiedziec a nie konfliktowac i tak skonfliktowanego społeczeństwa .
A poruszana przez Szpilke sprawa Boryszewa tez jest ważna ,tak jak i pozostałych firm
których właściciele ,jak zauwazacie wogule nie biora udziału w „Chełmkowskich”
przepychankach .Duzo by o tym pisać ale faktemm jest dojenie bez umiaru chełmeckiego
byznesu ,włascicieli sklepów i sklepików przez naszych włodarzy ,zrobiło swoje wystarczy popatrzec która zfirm pracuje dna dwie zmiany -prawie zadna -jest kryzys to widac i czuć .
To juz po prostu paranoja i czysty wyzysk i pzrykrecanie śruby aby tylko nam w Urzedzie było dobrze ,coroczne podwyzki płac , kilka nastepnych chodników i fontann dla miejscowych piajczków wybudować ,prosze zauwazyc kto jest najbardziej aktywny na wystepach z okazji …………….. .
To wszystko ma swoje granice i decyzje Boryszewa nie sa jakims widzimisie
,a tylko ekonomią która w naszej Gminie nikogo nie obchodzi.
Ale tak jest gdy sie ma ciepłe stanowisko od lat ,nigdy z własnego pomysłu sie
nie utrzymywało ,nawet przysłowiowej pietruszki nigdy jednej nie sprzedało i z niej sie utrzymywało,nie płaciło ZUSu ,wynagrodzenia pracowników ,podatku lokalowego,
podatku od wynagrodzeń,wywozu zanieczyszczeń ,wody i scieków itp ,itd ,a wszystko w najwyższych w Polsce wysokosciach albo prawie ;jak w Krakowie czy Warszawie .
Dobrze jednym słowem być znajomym lub przyjacielem naczelnego królika i wachlowac Go w potrzebie .
Bo tez nasz Urzad ,Urząd grajdołka przecież a nie wielkiego miasta czy bogatej Gminy , który zlikwidował cały prawie przemysł miejscowy; płaci sobie jedne z najwyższych apanarze – dlaczego ?.
Wykształcenie ,zasługi ,potega przemysłu czy ki diabeł ,co takiego do tego upoważnia .
Czy nie nalezy ,nie należało by dzielic sie naszą chełmecką biedą i powoli ją likwidowac ale solidarnie .
Moze ktos sie odezwie i nam to wyjasni ;tak przy okazji !.
A moze to Wy krajanie weźmiecie sie w końcu za swój los i dokładnie zaczniecie sie przygladać swoim wyborom ,bo do taczek czy tragaca jak ktos wyżej pisze to jeszcze chyba daleko – ale kto wie .

Panie Czesławie pod pana tekstem również sie podpisuję – chociaz pod tym sugerujacym, że to ja internowałem Jana Matlaka to nie. Bo to co wiem to sugestie co do internowania poszczególnych pracowników podejmowały struktury partyjne fabryki/wierchuszka/, a internowało SB. Ja dowiedziałem się o tym fakcie kilkanaście minut puźniej. A więc pisząc moje nazwisko radzę ważyc słowa !!!!!. Pozdrawiam Adam Nowak…

Z tym internowaniem Pana Jana Matlaka to Pan przesadza. Pan Nowak w tamtym okresie był zbyt cienki Bolek aby te decyzje od niego zależały.

Juan – to prawda byłem „cienkim Bolkiem” jedynie wówczas w roku 1981 w stopniu sierż. sztabowego, zresztą takim „cienkim bolkiem” postałem do dnia dzisiejszego chociaż potem pracując w wydziale kryminalnym trochę te stopnie mi wzrosły.:) Wówczas było nas około 5-6-ciuw Chełmku, a teraz na ten sam teren, fabryki nie ma-/gdzie pracowało kilka tysięcy ludzi/ niech pan zgadnie ilu jest „policmajstrów” a ich szef w jakim stopniu ?
ps. Dzięki, że ujął się pan za mną bo Czesław albo nie wie – ale najpewniej udaje, że nie wie, że byłem i jestem „pionkiem” – ale cóż na kogoś trzeba zwalić winę—- aby siebie wybielić :))))))

Panie |Adamie|
a co Wy takie wrazliwe i obraźliwe .Pan JM chetnie wkłada wszystkich do jednego wora
i nie zastanawia sie ,czy to kogos dotyczy czy nie .
A skoro ma takie wiadomosci i takie ustalenia (pewnie z CIA) to powinien raz na zawsze
odkryc te chańbe Chełmka i kolejno wskazac winnych upadku jego i naszego kiedys zakładu.
Wmawianie ząś ze to PZPR owcy zrobili to i owo ,to mówi nieprawde .Bo PZPR owcy poparli
jak wiadomo SOLIDARNOŚĆ w odpowiednim czasie i miejscu i wtedy ta Solidarność stanowiła siłę.Wtedy tez Jan nie wytykał PZPRocom i nie zabraniał i jak Rejtan ciałem nie pozwalał im na wstapienie do tej naszej wtedy „S” .
Potem było tak jak wszyscy wiedzą i to nie krasnoludki o nazwie PZPRowcy i inni owcy ale ludzie z krwi i kosci kierowali zakładem i Polską ,doprowadzając je do stanu krytycznego ,jak obecnie ,lub do całkowitej nicości .Oczywiscie były tego i inne przyczyny ,ale >>>>…… .
Biorą teraz pewnie odpowiednio wysokie emerytury za swoje „zasługi” – a co maja powiedziec szeregowi szewcy ,szwaczki,obuwnicy ,mechanicy – ? co ? .Spotykam sie często z nimi i wiem jakie mają pretensje i prosze wierzyc lub nie ,najmniej pretensji maja własnie do PZPRu .Po co więc skrywac ich poczynania za magiicznym słowem wytrychem i inaczej nazywac owych ludzi i nie nazwac ich skoro swoim imieniem firmuje swoje tyrady -odwagi drogi Panie .
Wynika bowiem z tego co tutaj mówimy ze jedynym winnym jest obecnny Burmistrz i to On firmuje PZPSowska katastrofe oraz inne które się „przydarzyły” pozostałym firmom .
Co do internowania ,to nikt nie uwierzy ze komendant milicji nie był wtajemniczony choć moze nie we wszystkie niuanse i osoby ale jednak .Pan był na takim swieczniku a kazdy z nas wtedy na innym i kazdy wie jak było .Dzis wielu przypisuje sobie zasługi których nie miał i ukrywa swoje świństewka, bo czas jest taka mgłą która wszystko powoli skrywa .
Jedni sie patriotami obwołali i czerpia garsciami z tego faktu ,miliony zaś skromnie walcza o swój byt i nie maja do kogo swojego żalu skierować.

Ale tematem jest wtorkowe posiedzenia Rady Miejskiej i tak jak na moim blogu tak tu zachęcam do wzięcia udziału – bo na tej sesji będą decydować się losy naszej służby zdrowia i tam poznacie zdanie swoich radnych na ten temat oraz pana Burmistrza, jego Dyrektora i lekarzy…

Tak Panie Nowak. Mieszkańcy lubią krzyczeć, a we wtorek pochowają głowy w piasek. Zawsze mogą brać udział w sesjach, gdyby byli zainteresowani. Ale po co? Lepiej się wyżywać na info.Popisać, ponarzekać, pokrytykować. Ale coś mądrego zrobić , to już trudniej.Ja też jestem anonimowa, ale jak trzeba to idę na sesję. W tym zakłamaniu już się nie da żyć! Tak Burmistrz , jak i Dyrektor kłamią. A Wy panowie też się obrażacie nawzajem. Zle się to czyta. Pozdrawiam.

Panowie A.N J.M proszę mnie nie wciagac do Waszego błotka.
Mam swoje kłopoty i nie mam zamiaru ,czasu i ochoty
uczestniczyć w nieswoich .
Pozdrawiam !.

Ciekawe czy Pan Burmistrz zwali całą winę za zamęt w przychodni na dyrektora a sam zrobi z siebie męża opatrzności walczącego o dobro pacjenta. Smiechu warte sa sesje rady. Wszyscy patrzą aby skasować dietę i do domu. Burmistrz niech robi co chce. Ma swoją klikę i czuje się bezkarny.

Tak, tu masz rację. Towarzysz Burmistrz zrobi unik bo wie, że gra w dobrego i złego się bardziej opłaca. Co prawda po raz drugi rękoma swego podwładnego puścił balon próbny wychodząc z założenia, że „zła gospodyni, co nie chowa świni”. Burmistrz postanowił popracować za gospodarza. W końcu wybory na karku, no nie? Zresztą w swoim dość bujnym życiu już nie takie scenariusze przerabiał. A gra w dobrego i złego posługującego się kijem i marchewką przez ostatnie 30 lat się bardzo opłaca. W końcu jakby nie było sam jest mistrzem zbieraniem zakrętów historii i pokazówek bajerów dla użytecznych frajerów!
Dzisiaj, tow. Saternus po kilka razy w ciągu tygodnia lata do kościoła szukając tam poklasku. Słyszałem, że Bochenek jest jego wielkim naśladowcą dlatego zadedykuję im obu jedną z bajek Krasickiego.
Pewien derwisz uczony, rano i w południe,
Co dzień pił święconą wodę z Mahometa studni.
Postrzegł to uczeń, a chcąc większym być doktorem
Czerpał z tej studni, rano, w południe, wieczorem.
Coż się stało? Gdy mniemał, że już mędrcem został
– I nic się nie nauczył, i puchliny dostał.
Brońcie swoich lekarzy – we wtorek jest sesja!

Po pierwsze, Polska dnia dzisiejszego nie jest normalnym cywilizowanym krajem.
Po drugie, Chełmkiem rządzi b. bolszewik, którego korzenie sięgają zbrodniczej partii, która zwała się PZPR (chodzenie do Kościoła o niczym nie świadczy).
Po trzecie, od człowieka o mentalności niewolinika: mierny, bierny ale wierny niczego mądrego i samodzielnego nie macie siś prawa spodziewać.
Po czwarte, od kłamcy który wzorem magistra Kwaśniewskiego zamiast elektryka podaje się za elektronika, czyli sprawia wrażenie niby wykształconego świadczy o tym, że mamy doczyniea ze zwykłym oszustem, który podrabia swoje wykształcenie i zawód – od takiego typa niczego mądrego nie macie prawa oczekiwać.
Po piąte, oszukuje Was po to aby pokazać, że jesteście niczym innym jak zwykłą gawiedzią, którą jeśli tylko będzie chciał zagoni do swojej obory biorąc pod buta z którego wystaje mu słoma.
Po szóste, człowiek który na waszych oczach zafałszowuje historię nawet Chełmka i nie widzi żadnego wstydu, jest nikim innym ale zwykłym oszustem.
Po siódme, zachowanie Saternusa wobec Chełmeckich lekarzy świadczy o tym, że ten facet niczego nie rozumie i nigdy nie będzie w stanie tego zrozumieć – nie ten człowiek, nie ta kultura, i nie ta klasa (pajac choćby schował ręce do kieszeni nadal pozostaje pajacem).
Po ósme, jeśli my się nie obudzimy, a jeszcze nie jest za późno, to tacy jak Saternus nas obudzą. Ale pamiętajmy obudzimy się z ręką w nocniku w którym będzie śmierdzące gówno.
Po dziewiąte, pacjencie pamiętaj – Bochenek, człowiek o mentalności niewolnika jest tylko pokornym wykonawcą poleceń swego pryncypała.
Po dziesiątę, zbliżają się wybory – zacznij Chełmek zmieniać od dzisiaj! – Jutro już może być za późno i nie dawaj z siebie robić balona. Ludzi nie zastąpionych nie ma!.
Towarzysz Saternus swoim postępowanie na Twój szacunek nie zasłuzył!. – Nie śpij, bo z godności Ciebie obskubią!

Ale obrażacie mojego podwładnego. Co wy chcecie od Saternusa? To że był w PZPR to jeszcze o niczym nie świadczy. Moją małżonka, która jest podobna do duńskiego kaszalota, też pochodzi z UBeckiej rodziny. Ale co z tego? – Ja ją z wielkim bulem kochom!

Bochenek tak sobie z własnej woli nie zwolnił lekarza i na własną rękę nie kopie pod pozostałymi. Nie ma siły, za tym stoi także Saternus szukając haków na lekarzy. Dlatego też dyrektorkowi włos z głowy nie spadnie. Ta sprawa bardzo, a bardzo cuchnie na odległość. Teraz wszystko zależy od naszej determinacji oraz determinacji naszych lekarzy.
We wtorek pojawiamy się na sesji w jak największej liczbie tym samym dając do zrozumienia Saternusowi, że burmistrzem się bywa a lekarzem się jest. Musi on poczuć na własnej skórze smęd smrodu jakiego narobił, zresztą nie poraz pierwszy.
We wtorek musi zapaść decyzja o usunięciu Bochenka i przeproszeniu przez Saternusa za to całe zamiesznie.
Nie pozwólmy cwaniaczkom i zwykłym karierowiczom, którzy do zaoferowania nic pozytywnego nie mają, sobą manipulować!
Saternusowi winniśmy wysyłać pocztówki o treści:
SATERNUS MA TOLE, TWOJĄ WŁADZĘ OBALĄ KIBOLE (pacjenci-kibice lekarzy).
Porządany byłby baner na sesji o takiej treści!

JUż najwyższy czas aby podziękować nieomylnemu Saternusowi za burmistrzowanie. Niech wraca do Gorzowa i na kopalnię. Dość wstydu i obciachu dla Chełmka. Trzeba pilnie poszukać kandydata na burmistrza z Chełmka.

ja bym jednak chciała żeby miał możliwość wypicia tego piwa, które naważył w naszej gminie..i dotrwał na stanowisku burmistrza do momentu aż przyjdzie czas spłaty gminnego zadłużenia.
a tak….odejdzie i co?? spadnie na następnego…a on będzie mógł się chełpić swoimi sukcesami.

tak obserwuje i słucham tego co tu się dzieje i troszeczkę się ciesze – iż mimo przeprowadzki ponad rok temu pozostałem w Multimedzie w Oświęcimiu.
Wydaje mi się że radni czy p.Burmistrz raczej nie pozwolą sobie na skandal z przychodnią, i nie zostawią mieszkańców bez opieki medycznej.Z drugiej strony patrząc to pewna „zmiana warty” i świeża krew jest potrzebna.Oczywiście popieram zmiany -na lepsze.Pozdrawiam

Dajcie spokój temu burmistrzowi. To właśnie on, razem ze mną, na terenie gminy komunę obalił. Przeciwstawiał się lokalnym układom a wszystkich b. pezetperowskich kacyków wywalił na zbity pysk obsadzając nimi komisje wyborcze. Co wy niewdzięcznicy chcecie od niego?

daga27 napisał(a):
27-09-2011 o godz. 09:06
„a tak….odejdzie i co?? spadnie na następnego…a on będzie mógł się chełpić swoimi sukcesami.”
daga27 dlugi do splacaniaspadna na Was Mieszkancow Chelmka, a nie na nastepnego.
pozdrawiam

Wracaj Janku będziem kwita,
Lepszy ktoś z Nowpopola niż, skurwysyn, i z Gorzowa Bandyta.
Dzisiaj po raz pierwszy poznałem p. Janusza J.
Takich jak Pan i Janusz J. nam ludzi potrzeba. – Jestem pod wrażeniem tego człowieka!
Ludzie, przez nieświadomośc i brak taki jak Wy nas wyruch…li!
Chłopcy wracajcie!

Ale się te k…y komunistyczne w Chełmku poprzebierały. Taki Saternus przebrał się na burmistrza. A pachołków i śmieci wziął sobie za podwładnych.

Masz Pan/Pani rację, dziwię się, że tacy ludzi jak Pan Palka dają sobą pomiatać! Ale chyba coś jest w nim z bajek Krasickiego;
„Zasłużył sobie pachołek na Pana
Jakiego z zarządcy miał plebana.
W końcu pleban się wkurzył i krzyknąl,
I Pan, jako wsza, na zawsze zniknął!”.
Mraszałku jaki nasz program?
– Bić kurwy i złodzieji!
Ja też mam taki program!
Panie PALKA NIE WSTYD?

A czemu Kulczyk i Pencko się nie odzywają?. kulczyk od czasu kryminału był TW. – Co, Pancko też ma coś za uszami? – Matlak jaki był taki jest, facet na jaja, i ma odwagę.

Panie Matlak
wiem skąd biorą sie dochody gminy
także mam pełną świadomość kto de facto będzie spłacał zobowiązanie gminy
co nie zmienia faktu, że to burmistrz decyduje jak wydaje nasze pieniadze. nie mieszkaniec.
więc to burmistrz będzie musiał znaleźć sposób na spłatę zobowiazań ..w naszych kieszeniach…i co na to wtedy powie nasze społeczeństwo..gdy podatek od nieruchomości wzrośnie do maksymalnych stawek, gdy wróci podatek od pasów, gdy ustalą podatek od deszczówki..różne dziwne twory będą sie pojawiały
dlaczego konsekwencje ma ponosić ktoś kto nie zadłużał gminy
wydawało mi się że mój skrót myślowy jest czytelny

Pani Daga27
Pani post jest dla mnie zupelnie zrozumialy. Ja mam tylko inne zdanie, co do trzymania Burmistrza dalej, poniewaz bedzie mial wiecej czasu na pograzenie Chelmkowian w jeszcze wieksze dlugi. Niezaleznie od tego, kto do tej pory rzadzil /PZPRowcy/ chelmeckie Spoleczenstwo placi za to i to grubymi pieniedzmi. Podam przyklad: za PRL PZPRowiec zawiazal Komitet Budowy Domu Kultury. Wybudowali najladniejsze ruiny w Chelmku. PZPRowiec dostal Krzyz zaslugi, a Chelmkowianom pozostaly ruiny i wielki koszt placenia za ta inwestycje. Pan Saternus, /za zgoda Radnych Chelmka/ jako dobry gospodarz, sprzedaje cala ta dzialke pod stacje benzynowa. Za ile??? to oczywiscie tajemnica. Wlasciciel stacji benzynowej sprzedaje reszte dzialki dla biedronki, za ile ??? rozne sa domysly / tez tajemnica/
Czy to jest gospodarne dla Chelmkowian???
Teraz kolej na budynek przedszkola. I co? Radni sie zgadzaja. Jedynie Pan Mariusz Sajak podczas kandydowania na burmistrza gwarantowal ,ze budynku nie sprzeda. Szkoda, ze nie powiedzial dlaczego.Chetnie uslyszalbym jego pomysl na zagospodarowanie tej jdnostki. Pan Saternus i Radni nie chwala sie po co i komu ten budynek sprzedaja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *