Kategorie
Aktualności z Chełmka

Weterani Pracy

Tytuł
Zaproszeni goście przed Domem Pamięci T. Baty

W dniu 15 maja 2010 roku w Chełmku odbyło się spotkanie Weteranów Pracy byłych P.Z.P.S. Chełmek. Wśród przybyłych osób nie zabrakło interesujących gości takich jak eurodeputowany prof. Adam Gierek, doc. dr Jerzy Siemianowicz –  dziekan Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach, Wydział Zamiejscowy w Tychach, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, senator Bogusław Mąsior, Mieczysław Barański – honorowy konsul Słowenii w Polsce, Kazimierz Sas – przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Krakowie, Jerzy Nachel – dyrektor TVP Katowice, Ryszard Wanat – przewodniczący Zarządu Województwa Małopolskiego O.P.Z.Z. „Konfederacja Pracy”, Bogdan Cuber – dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo Gimnazjalnych w Piotrowicach, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Oświęcimiu, Mariusz Sajak – radny Rady Miejskiej w  Chełmku i wielu innych.

Tytuł
Zebrani goście podczas zwiedzania

Majowe spotkanie rozpoczęło się w Domu Pamięci Tomasza Baty w Chełmku, gdzie zebranych gości oprowadził po zbiorach dyrektor MOKSiR w Chełmku, Pan Waldemar Rudyk. Profesor Adam Gierek i docent doktor Jerzy Siemianowicz szybko rozpoczęli wspólną dyskusję na temat dwudziestowiecznych systemów zarządzania wprowadzonych przez czeskiego przedsiębiorcę  Tomasza Batę, które to systemy pozostają aktualne aż po dziś dzień. W dyskusję szybko włączyli się dawni przedstawiciele kierownictwa byłych zakładów przemysłowych z gminy Chełmek.

Tytuł
Goście z prof. A. Gierkiem na czele przeglądający zbiory

Tytuł
Wykład doc. dr Jerzego Siemianowicza

Po zwiedzeniu Domu Pamięci Tomasza Baty goście udali się na spotkanie z Weteranami Pracy. Podczas oficjalnej części gości przywitał główny organizator Henryk Fucz. Na wstępie uczczono minutą ciszy pamięć zmarłych przedstawicieli kierownictwa byłych zakładów przemysłowych z gminy. Następnie podczas przemówienia otwierającego, Henryk Fucz zaprezentował historię przemysłu i gospodarki gminnej. Wspomniano zarówno lata powstania zakładów Baty w Chełmku, okres ich świetności i upadek. Nie zapomniano przedstawić również aktualnej sytuacji w strefie przemysłowej i okolicach, gdzie działa 150 zakładów, również z kapitałem zagranicznym zatrudniających kilkaset ludzi.

Tytuł
Wykład prof. Adama Gierka

Na zakończenie przedstawiono oficjalnego kandydata na Urząd Burmistrza, kandydatów do Rady Powiatowej i Miejskiej. Kandydatury zostały przyjęte długimi brawami. Po oficjalnym przywitaniu swoje wykłady wygłosili doc. dr Jerzy Siemianowicz i prof. Adam Gierek. Wykłady zostały wysłuchane z niezwykłą uwagą Po nich głos zabrali radny Sejmiku Wojewódzkiego Bogusław Mąsior i konsul Mieczysław Barański, który zaprosił zebranych na coroczny, czerwcowy piknik Pszczyński współorganizowany między innymi przez Konsulat Słowenii.

Po oficjalnych wystąpieniach zaczęła się interesująca, żywa dyskusja i pytania do gości. Zebrani wykorzystali w pełni obecność tak znamienitych nazwisk zasypując ich gradem pytań. W dyskusji z zebranymi brali udział również przedstawiciele obecnych największych pracodawców, tacy jak Tomasz Warzecha, prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Chełmku, Czesław Krawczyk, założyciel firmy „Krawczyk”, Mariusz Sajak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bobrku, Bogdan Cuber, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych i inni.

Spotkanie należy uznać za wyjątkowo udane. Weterani Pracy z byłych zakładów przemysłowych w gminie Chełmek spotkali się po latach i powspominali okres świetności chełmeckich zakładów oraz ich udział w budowaniu najlepszego okresu chełmeckiego przemysłu. Skorzystali z obecności zaproszonych gości honorowych i mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami różnych środowisk na interesujące ich tematy związane zarówno z Chełmkiem, krajem jak i działalnością Unii Europejskiej. Nie zabrakło tematów związanych ze zbliżającymi się zagrożeniami gospodarczymi dla naszego kraju i możliwością wykorzystania potencjału Polski. Życzeniem gości było, aby takie spotkania stały się tradycją.

8 odpowiedzi na “Weterani Pracy”

Nareszcie fajni goście w Chełmku bo od wizyt tego Puchacza przy każdej okazji i nazywanie go „najważniejszym gościem” to już mi się niedobrze robiło

Jaka szkoda ,ze nie widze na zdjeciach Pana Zgreda , a bylem pewien ze tam byl.
Ale pewnie napisze jak spotkanko wyszlo.

Panie JM ,Pan duzo wiesz ;i jest to bardzo zastanawiajace .
Ma Pan widać swoich ludzi tu i tam – pewnie u właścicieli blogów ,lub z wywiadu CIA lub Mosadu .
Ale w to nie wierzę ,bo kto by się tam zajmował jakimś zgredem ,pionkiem ,ludim czy innym Nowakiem ,nie ta skala nie ten poziom .
Ale nigdy nic nie wiadomo ,o zabiegu u Nowaka poinformował nas Pan jako pierwszy ; więc .
Więc chyba dlatego tak ważne są dla Pana dane wrażliwe blogowiczów .

Ja bym stawiał jednak na ten mosad. chociaż dla hamerykana to i CIA, NSA i brytyjskie MI6 wchodzą w grę.
Ciekawe czy podsłuch na spotkaniu z profesorem Gierkiem miał. Wracając do tego spotkania, gdzie można było dostać wejściówki? To tylko na zaproszenia było?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *