Iza Grzesik
Iza Grzesik

Pragniemy Państwa zaciekawić osobą Izy Grzesik. Iza jest podopieczną Fundacji Dziecięca Fantazja. Mieszka w naszej gminie – w Gorzowie, ma 19 lat i od dziecka cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jej dzieciństwo to nieustanne pobyty w szpitalach i wiele operacji, a co się z tym wiąże, to ból, cierpienie, łzy i zwyczajna szpitalna nuda. Kiedy Iza była nastolatką odkryła świat poezji.

Do Fundacji Dziecięca Fantazja napisała, że marzy o dwóch rzeczach: laptopie i… wydaniu swoich wierszy.

Pierwsza fantazja nie była bardzo trudna do spełnienia, laptopa Iza dostała w 2008 roku, jednak na realizację drugiego życzenia musiała poczekać jeszcze prawie półtora roku. Jednak udało się znaleźć ludzi o wielkich sercach, którzy przyczynili się do spełnienia tego niezwykłego marzenia.

W piątek, 9 kwietnia o godz. 17.00 w MOKSiR w Chełmku odbędzie się wieczór autorski Izy. Poetka będzie podpisywała swoje wiersze.

Iza mówi o sobie: „Jestem uczennicą Technikum Informatycznego. Typową nastolatką, tylko może bardziej wrażliwą. Tak jak każdy mam swoje cele i marzenia. Chwile piękne i smutne. Momenty najbardziej zapadające w pamięć utrwalam w poezji. Mam nadzieję, że moje wiersze spodobają się Wam i być może nawet ktoś z Was znajdzie w nich cząstkę siebie.”

W imieniu Izy, Fundacji Dziecięca Fantazja i również redakcji Chełmek.info  serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy wieczorek.

Zdjęcie z przekazania laptopa w towarzystwie wolontariuszy z Kanady
Zdjęcie z przekazania laptopa w towarzystwie wolontariuszy z Kanady

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego. Wejdźcie na stronę fundacji: www.f-df.pl zobaczcie co robili i przekażcie im 1% swojego podatku. Dzięki Waszemu wsparciu spełnią więcej marzeń nieuleczalnie chorych dzieci.
W rozliczeniu podatkowym wystarczy wpisać Fundacja Dziecięca Fantazja KRS 0000168783. Pomóż dać radość dzieciom – bank BPH SA 35 1060 0076 0000 3200 0131 3843