Kategorie
Aktualności z Chełmka Ciemna Strona

Wjazd na czerwonym świetle

Na skrzynkę mailową chelmek.info w ostatni weekend wpłynęło kilkanaście wiadomości w sprawie wjazdu na czerwonym świetle na ruchu wahadłowym przy rozbieranym moście na rzece Przemsza w ciągu drogi wojewódzkiej na Śląsk.

Niejednokrotnie tworzą tam się zatory. Gdy z jednej strony samochody otrzymują zielone światło z drugiej strony samochody dopiero przejeżdżają. Kolejka czekająca aż samochody jadące z przeciwnej strony, gdy już mają sygnał zielony, musi ustąpić im miejsca. Nieraz z tego powodu wjeżdżają za sygnalizator na czerwonym świetle powodując identyczną sytuację z przeciwnej strony ruchu wahadłowego.

Przypominamy więc. Za wjazd na czerwonym świetle grozi kara mandatu 500,00 zł i 6 punktów karnych. Dodatkowo należy uczulić mieszkańców na fakt, że przy sygnalizatorach znajdują się kamery. Zgodnie z otrzymanymi zapewnieniami konsekwencje od łamiących przepisy ruchu drogowego będą wyciągane.

Również apelujemy do przejeżdżających kierowców. Mimo, iż widok burzonego mostu jest imponujący, apeluje się aby nie tamować ruchu na kładce chęcią pooglądanie postępu prac. Światła ustawione są dla prędkości przejazdowej 40 km/h a zwalnianie na kładce aby pooglądać prace skutkuje zatamowaniem ruchu i zaburzeniem ustawionego ruchu wahadłowego.

Zdjęcia dzięki użytkownikowi Herakles z forum skyscrapercity.com

11 odpowiedzi na “Wjazd na czerwonym świetle”

Nie bardzo da się przejechać z prędkością 50km/h, no chyba że ktoś chce tam zostawić zawieszenie, już po kilku dniach działania objazdu są takie dziury, nie chce myśleć co będzie za jaki czas

Niestety dość często tamtędy przejeżdżam i mam już dość gapiów, którzy jadą tam specjalnie by zobaczyć rozbierany most. Ludzie dla jednych to jest droga do pracy czy domu. Nie tamujcie ruchu.

jak by loski nie wpuszczali samochodow z bocznych drog to by szlo ladnie! a jak paly stoja i rozgladaja sie zamiast jechac to niech stoja! ja z tymi swiatlami problemu nie mam. Az wam nagram filmik

No jasne mandaty to w Polsce wlepiac najławiej, ale powiedzcie mi co za …. ustawił tak światła że przejadą zaledwie 3 auta od strony Chełmku i zaś jest czerwone.Może mam wyjechać nie wiadomo o której godzinie do pracy,aha przepraszam przecież nikt z tych „na stołkach” na to nie wpadł ze połowa ludzi z naszych okolic pracuje na śląsku i największych ruch jest rano bravo bravo,aha no i druga rzecz to przecież tych na „stołkach” nie zwolnią za spoznienie sie do pracy,a paliwo co tam przecież maja diety.Najlepiej to chyba się zwolnić i iść do gminy o zapomogę.Chyba muszę nagrać jak te światła się przełączają i wysłać do gazety bo to jest parodia.Kolegi powyżej filmik na YOU Tube mówi wszystko,przynajmniej jak bedą chcieli nas ukarać to bedzie duzo pozwów w grupie siła!!!!!

Najpierw moje dwa zdania do kolegi/koleżanki „abc” – ciekawe jak ci ludzie z bocznych dróg mają wyjechać, jeśli ktoś na głównej ich nie puści – sama wyjeżdżam z bocznej i chwała Bogu że takie ŁOŚKI jak ty to rzadkość!!
A teraz kwestia świateł – dziś już OK, przez trzy dni był jakiś armagedon, dzwoniłm do urzedu – pani mówi że to nie oni nadzorują, ale zgloszenia mieli i informuja kierownika budowy, kierownik budowy twierdzi, że taki galimatias to wina kierowców bo jeżdżą na czerwonym – tłumacze pani, że inaczej się nie da, bo zielone się świecilo momentami doslowni 3 sekundy!!Pani nie wierzy i mówi że są tam kamery i policja będzie wypisywac mandaty!!No to mam dwa – ehh, polska rzeczywistość – zamiast rozwiązać problem wola karać ludzi, że sobie próbują radzić sami!!
A co do reakcji pani w urzędzie – jak trzeba było przecinać wstęge i wbijać lopatę symbolicznie na budowie to pan burmistrz byl pierwszy, ale jak trzeba wykazac się zaangazowaniem, bo jest problem to NIE JEST ICH INWESTYCJA!!No ręce opadają, mam tylko nadzieję że już od dziś będzie ok, jak na początku…bo jak widac jak się chce to się da:)

Witam,
Zastanawiam się gdzie tam są kamery ? Mówimy o tym czymś zamontowanym nad sygnalizacją świetlną. Pytałem swego czasu miejscowych policjantów na jakiej zasadzie działa ta „tymczasowa przeprawa”, to usłyszałem że na ruch (czyli rozumiem na natężenie). Rekord przejazdu (wjazd do Chełmka) w moim przypadku to 30 min. czekania, wbrew pozorom nie byłem daleko od sygnalizacji. Rekord przejazdu wyjazd z Chełmka to 27 min. Rano nie ważne czy 5:15 czy 5:25 są takie korki że szok. Alternatywne trasy to kurs (jakbym jechał ciężarówka) na Oświęcim, tutaj tworzy się zator by wjechać do Bierunia Nowego – jedyny plus tego że jedzie się choćby 10 km/h a nie jak nad Przemszą stoisz, tracisz czas i paliwo. Drugi problem którym zapewne władze śląska i miejscowa policja się nie zainteresuje to duże dziury poprzeczne i „niepełne” na chwile obecną wypełnienie ich.
Zdaje sobie sprawę że stary most wymagał wymiany, lecz całość odbywa się kosztem mieszkańców i kończy się utrudnieniami. Brak jest informacji gdzie można zgłaszać konkretne problemy do konkretnych ludzi, wszystko odbywa się na zasadzie „jakoś to będzie”, dziś Pani Ela jutro Pani Ania z urzędu zajmie się Pana zgłoszeniem.

To jest jakaś masakra do Chełmka wjeżdzalam 45 minut – 5 zmian świateł !!!!!!!!! ciągle wyjeżdzali z Chełmka a wjazd był niemożliwy !!!!! to jest jakiś koszmar!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *