Wybory Parlamentarne 2011 w okręgu nr 12
Wybory Parlamentarne 2011 w okręgu nr 12

Znamy już pełne listy kandydatów w wyborach do parlamentu zaplanowanych na niedzielę 9 października 2011 roku. W naszym okręgu (okrąg nr 12) swoje listy zarejestrowało 8 komitetów:

– Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
– Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
– Komitet Wyborczy Ruch Palikota
– Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
– Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
– Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
– Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80
– Komitet Wyborczy Prawica

Numery list nie są jeszcze rozlosowane. Poniżej przedstawiamy listy kandydatów w kolejności podanej przez Państwową Komisję Wyborczą.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Szydło Beata Maria etnograf, Przecieszyn, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  2. Szczerski Krzysztof Maria nauczyciel akademicki, Kraków, nie należy do partii politycznej
  3. Łatas Marek Jerzy nauczyciel, Myślenice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  4. Polak Marek Władysław technik mechanik, Andrychów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  5. Górska Anna Teresa ekonomista, Młoszowa, nie należy do partii politycznej
  6. Jurzak Jarosław Ludwik pracownik samorządowy, Kęty, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  7. Hajos Sławomir Paweł technik pożarnictwa, Zawoja, nie należy do partii politycznej
  8. Bieniek Władysław realizator filmowy, Wadowice, nie należy do partii politycznej
  9. Kasperek Krzysztof politolog, Chrzanów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  10. Nieśpielak Jeremi Paweł przedsiębiorca, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
  11. Kozik Krzysztof Janusz górnik, Libiąż, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  12. Światłoń Krystyna księgowa, Rudnik, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  13. Świerkosz Grażyna pracownik samorządowy, Lachowice, nie należy do partii politycznej
  14. Majka Jolanta Maria rolnik, Zegartowice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
  15. Wągiel Krystyna Maria nauczyciel, Sucha Beskidzka, nie należy do partii politycznej
  16. Kaczyński Filip Roman urzędnik samorządowy, Wadowice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  1. Graś Paweł Bolesław politolog, Kęty, członek partii Platforma Obywatelska RP
  2. Arkit Tadeusz Andrzej inżynier górnik, Libiąż, członek partii Platforma Obywatelska RP
  3. Bobowska Joanna Grażyna dziennikarka, Krzywaczka, członek partii Platforma Obywatelska RP
  4. Kotarba Stanisław Wojciech pedagog, Wadowice, członek partii Platforma Obywatelska RP
  5. Niedziela Dorota lekarz weterynarii, Kęty, członek partii Platforma Obywatelska RP
  6. Saternus Andrzej Stanisław elektronik, Gorzów, członek partii Platforma Obywatelska RP
  7. Maciaszek Robert Tomasz prawnik, Chrzanów, członek partii Platforma Obywatelska RP
  8. Kołat Zbigniew Wojciech nauczyciel, Jordanów, członek partii Platforma Obywatelska RP
  9. Listwan Ryszard Andrzej inżynier chemik, Sucha Beskidzka, członek partii Platforma Obywatelska RP
  10. Pędrak Maria Irena urzędnik samorządowy, Oświęcim, członek partii Platforma Obywatelska RP
  11. Szczurek Renata Krystyna przedsiębiorca, Trzebinia, nie należy do partii politycznej
  12. Tomiak Krzysztof Marek specjalista ds. ubezpieczeń finansowych, Andrychów, członek partii Platforma Obywatelska RP
  13. Brożek Maria przedsiębiorca, Dobczyce, nie należy do partii politycznej
  14. Ramenda Sebastian ekonomista, Andrychów, członek partii Platforma Obywatelska RP
  15. Nagórzańska Henryka Maria pielęgniarka, Sucha Beskidzka, członek partii Platforma Obywatelska RP
  16. Wacławski Jan Stanisław pracownik samorządowy, Dąbrówka, członek partii Platforma Obywatelska RP

Komitet Wyborczy Ruch Palikota

  1. Tawrel Andrzej Mirosław ekonomista, Kraków, członek partii Ruch Palikota
  2. Piątkowska Zdzisława Alicja inżynier budownictwa wodnego, Mucharz, członek partii Ruch Palikota
  3. Szczygieł Elżbieta Teresa technik technolog żywienia, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
  4. Mastek Sławomir Wojciech fotograf, Andrychów, członek partii RACJA PL, RACJA
  5. Kaznowski Adrian politolog, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
  6. Święszek Grzegorz Stanisław inżynier chemik, Chrzanów, nie należy do partii politycznej
  7. Malcher Przemysław Antoni inżynier technolog przemysłu spożywczego, Wadowice, członek partii Ruch Palikota
  8. Potocki Jerzy Marian leśnik, Kęty, członek partii Ruch Palikota
  9. Klermon – Williams Jakub Włodzimierz przedsiębiorca, Wadowice, członek partii Ruch Palikota
  10. Nędza Edyta ekonomista, Bobrek, nie należy do partii politycznej
  11. Głowacz Danuta technik ekonomista, Libiąż, nie należy do partii politycznej
  12. Suchecki Radosław Zygmunt kierowca, Chrzanów, członek partii Ruch Palikota
  13. Dominik Paulina Monika grafik komputerowy, Grojec, członek partii Ruch Palikota
  14. Bylica Jacek Robert specjalista resocjalizacji, Andrychów, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Harężlak Andrzej Jerzy pracownik administracji publicznej, Kraków, członek partii PSL
  2. Szydłowski Franciszek przedsiębiorca, Wysoka, członek partii PSL
  3. Sasuła Andrzej Wojciech fizyk, Maków Podhalański, nie należy do partii politycznej
  4. Wiśniewska Beata Barbara nauczyciel, Rozkochów, członek partii PSL
  5. Hyjek Ewa Maria przedsiębiorca, Myślenice, członek partii PSL
  6. Stalmach Wiesław prawnik, Wiśniowa, członek partii PSL
  7. Klimczyk Józef samorzadowiec, Przeciszów, członek partii PSL
  8. Pudo Stanisław samorządowiec, Jordanów, nie należy do partii politycznej
  9. Budka Józef ekonomista, Wadowice, członek partii PSL
  10. Adamczyk Adam inżynier budownictwa, Bolęcin, nie należy do partii politycznej
  11. Szczepaniak Krystyna nauczyciel, Bieńkówka, członek partii PSL
  12. Klimowska – Bobula Edyta Katarzyna pracownik administracji publicznej, Kraków, członek partii PSL
  13. Jopek Bożena Halina nauczyciel, Chrzanów, członek partii PSL
  14. Jarosz Franciszka samorządowiec, Podolsze, członek partii PSL
  15. Miska Anna Maria ekonomista, Krzeszów, nie należy do partii politycznej
  16. Kała Józef pracownik administracji publicznej, Polanka Wielka, członek partii PSL

Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

  1. Gołdynia Grzegorz Władysław lekarz, Bielany, członek partii PJN
  2. Listwan Marek Marian inż. elektromechanik, Zawoja, członek partii PJN
  3. Chruszcz Maksymilian inż. mechanik, Zagórnik, nie należy do partii politycznej
  4. Długopolska Joanna Anna student, Raciechowice, nie należy do partii politycznej
  5. Piwowarski Damian monter, Chrzanów, członek partii PJN
  6. Żak Marcin Arkadiusz Specjalista Obsługi Ruchu Turystycznego, Chrzanów, członek partii PJN
  7. Gierat Iwona politolog, Sucha Beskidzka, członek partii PJN
  8. Mirocha Anna Elżbieta kosmetyczka, Wadowice, nie należy do partii politycznej
  9. Kowalczyk Robert Jerzy student, Kornatka, członek partii PJN
  10. Korczyk Andrzej Henryk prawnik, Jawiszowice, nie należy do partii politycznej
  11. Wójcik Paulina Katarzyna student, Libiąż, nie należy do partii politycznej
  12. Żak Lucyna Natalia politolog, Glisne, członek partii PJN
  13. Kuczek Krzysztof Dariusz inż. elektryk, Oświęcim, członek partii PJN

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

  1. Szwed Dariusz Jacek ekonomista, Kraków, członek partii Zieloni 2004
  2. Rydzoń Stanisław prawnik, Grojec, członek partii SLD
  3. Drabek – Polek Wiesława pracownik samorządowy, Kęty, członek partii SLD
  4. Skuza Grzegorz nauczyciel, Dobczyce, członek partii SLD
  5. Rauch Jan Zbigniew lekarz – stomatolog, Wadowice, członek partii SLD
  6. Matuszewska Franciszka emeryt, Chrzanów, członek partii SLD
  7. Grzelka – Kopeć Joanna pedagog, Dobczyce, członek partii Partia Kobiet
  8. Talaga Irena emeryt, Maków Podhalański, członek partii SLD
  9. Grodecki Andrzej Józef chemik, Kraków, członek partii SLD
  10. Szafrańska Janina Bożena specjalista ds. ubezpieczeń, Andrychów, członek partii SLD
  11. Kuliński Wojciech Marcin prywatny przedsiębiorca, Trzebinia, członek partii SLD
  12. Szczotkowski Dariusz student, Myślenice, członek partii SLD
  13. Adamus Karolina pedagog, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
  14. Lewandowski Andrzej Jan inżynier mechanik, Wadowice, nie należy do partii politycznej
  15. Janzer Izabela Magdalena inżynier – mechanik, Andrychów, nie należy do partii politycznej
  16. Kobielusz Paweł Bernard politolog, Oświęcim, członek partii SLD

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80

  1. Dziadkowiec Dorota Małgorzata handlowiec, Jawiszowice, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
  2. Linczowski Jacek Jerzy elektromonter, Bobrek, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
  3. Knapik Zbigniew inżynier budownictwa, Brzeszcze, nie należy do partii politycznej
  4. Garbuz Ewelina Halina socjolog, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
  5. Kamińska Barbara Magdalena student, Brzeszcze, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
  6. Wałęga Tomasz kucharz małej gastronomii, Myślenice, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
  7. Sroczyńska Julia Bogna towaroznawca, Kęty, nie należy do partii politycznej
  8. Kufta Barbara Iwona kelnerka, Zasole, nie należy do partii politycznej
  9. Rączka Monika gastronomik, Osiek, nie należy do partii politycznej
  10. Staszczyk Przemysław Bartosz geolog, Skidziń, nie należy do partii politycznej
  11. Bąbacz Grzegorz Piotr mechanik, Polanka Wielka, nie należy do partii politycznej
  12. Płonka Robert Tomasz sterowniczy procesów chemicznych, Osiek, nie należy do partii politycznej
  13. Jasek Joanna Barbara handlowiec, Jawiszowice, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
  14. Gawęda Ewa Małgorzata grafik komputerowy, Nowa Wieś, nie należy do partii politycznej
  15. Noworyta Beata Anna handlowiec, Skidziń, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80
  16. Kufta Adam Tomasz piekarz, Brzeszcze, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80

Komitet Wyborczy Prawica

  1. Murzyn Leszek nauczyciel, Mierzeń, nie należy do partii politycznej
  2. Czachur Adam Aleksander technik mechanik, Libiąż, nie należy do partii politycznej
  3. Oliwa Rozalia nauczyciel, Krzywaczka, nie należy do partii politycznej
  4. Popiełuszko Ryszard Franciszek inżynier górnik, Gdów, nie należy do partii politycznej
  5. Wydra Joanna nauczyciel, Marcówka, nie należy do partii politycznej
  6. Kozdrój Zygmunt rolnik, Czchów, nie należy do partii politycznej
  7. Kumala Anna Dominika technolog, Chrzanów, nie należy do partii politycznej
  8. Pająk Jan inżynier elektryk, Tarnawa Dolna, nie należy do partii politycznej
  9. Szydlik Halina Danuta nauczyciel, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
  10. Fortuna Marta Halina prawnik, Białka, nie należy do partii politycznej
  11. Dubiel Maria Zofia ekonomista, Szczepanów, nie należy do partii politycznej
  12. Babik Radosław technik mechanik, Wadowice, nie należy do partii politycznej
  13. Zwolińska Bogumiła Stanisława ekonomista, Kraków, członek partii ChDRP
  14. Wierzbicka Helena Teresa technik obsługi turystycznej, Łososkowice, nie należy do partii politycznej
  15. Stryczek Iwona Gabriela pedagog, Psary, nie należy do partii politycznej
  16. Kucharski Piotr Andrzej urzędnik, Andrychów, nie należy do partii polityczne

Notka od redakcji: Bardzo zależy nam na kulturalnej dyskusji wyborczej. Chcielibyśmy uniknąć negatywnych emocji naszych czytelników, które często brały górę podczas poprzednich wyborów, zwłaszcza wyborów samorządowych. Nie będziemy tolerować wulgarnych wpisów zwłaszcza godzących personalnie w kandydatów. Komentarze będą pojawiać się natychmiast bez moderacji jak to ma miejsce na portalu (o ile komentujący nie dostał wcześniej blokady komentowania bez moderacji), lecz wszystkie komentarze wulgarne będą natychmiast usuwane. Zasada ta dotyczy wszystkich wpisów wyborczych jakie pojawią się na chelmek.info do dnia 9.X.2011. Prosimy o informację od czytelników, jeśli wypatrzą wulgarne wpisy. Za pomoc serdecznie dziękujemy.