Pierwsza wygrana KS Chełmek
Pierwsza wygrana KS Chełmek

Prowadzeni przez Jacka Dobrowolskiego piłkarze z Chełmka pokonali na swojej głównej płycie oświęcimską Sołę 2:1. Dla biało-zielonych był to pierwszy sprawdzian formy, praktycznie zaraz po wznowieniu treningów.

– W meczu z Sołą graliśmy składem, który wywalczył awans do V ligi – mówi Jacek Dobrowolski, trener Chełmka. – Zabrakło tylko Grzegorza Bąka i Jakuba Zawadzkiego. Ten pierwszy nie wrócił jeszcze z wakacyjnego wypoczynku, a Kuba Zawadzki skręcił ostatnio kostkę. Nie jest to, na szczęście, nic groźnego. W kadrze na nowy sezon nie będzie zasadniczych zmian. Być może dojdzie jeden, góra dwóch piłkarzy i to wszystko – dodaje trener Dobrowolski.
Czy do III-ligowca z Libiąża odejdzie młody Miłosz Musiał, którego sprawdza trener Wojciech Skrzypek? Jeśli tak i Musiał pozostanie w Libiażu, to do Chełmka prawdopodobnie przyjdzie ktoś na wymianę. Mówi się o grze w Chełmku Michała Grabowskiego.

KS Chełmek – Soła Oświęcim 2:1. Bramki: Kusta 10, Afeltowicz 43 – Rajman 84.

KS Chełmek: Żołneczko (Telbyło, Filipek) – Wójcik, Kumanek, Chylaszek, Górski – Kulig, Ł. Zawadzki, Siwoń, Afeltowicz – Kustra, Łukaszka oraz Rzeszowski, Dobrowolski, Kłapacz, Kaczor.

Soła: Sochacki (Nowak) – Kania, Płatek, Kyrcz, Majcherek – Dobrowolski, Rajman, Gałgan, Paw – Jasiński, Janeczko oraz Kowalski, Kapciński, Piskozub, Mycyk, Tobik.

Za: oświęcimskie 24

By admin

2 thoughts on “Wygrana KS-u”
  1. Gratuluję piłkarzom awansu do V-tej ligi, a tak faktycznie to jest to dopiero VI liga/bo przecież jeszcze jest ekstraklasa/. Ale powoli z latami może dobreniemy do szczytów lat 70-tych -kiedy Chełmek był w III -lidze, a już nie chcę pzrypominać lat 50-tych kiedy to był lidze II-iej. Jeszcze raz gratulacje…….

  2. A tu z innej dziedziny sportu, ale z pewnością interesującego chełmecką młodzież:
    Chełmek /ta jego część bardziej światła i patriotyczna/ z napięciem śledzi poczynania naszych chłopców z UKS-u Siódemka Chełmek, którzy dziś o godzinie 15.oo na Olimpiadzie Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim będą walczyć o złoty medal olimpijski w piłce ręcznej/ srebrny juz mają zapewniony/.
    A tu Ci wspaniali chłopcy z „chełmeckiego podwórka” broniący dzielnie barw MAŁOPOLSKI:
    Patryk Plaszczak, Jakub Fidyt, Daniel Mądro, Kacper Szlęzak, Krystian Wilczak. Daniel Skręt……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *