Pierwsza wygrana KS Chełmek
Pierwsza wygrana KS Chełmek

Prowadzeni przez Jacka Dobrowolskiego piłkarze z Chełmka pokonali na swojej głównej płycie oświęcimską Sołę 2:1. Dla biało-zielonych był to pierwszy sprawdzian formy, praktycznie zaraz po wznowieniu treningów.

– W meczu z Sołą graliśmy składem, który wywalczył awans do V ligi – mówi Jacek Dobrowolski, trener Chełmka. – Zabrakło tylko Grzegorza Bąka i Jakuba Zawadzkiego. Ten pierwszy nie wrócił jeszcze z wakacyjnego wypoczynku, a Kuba Zawadzki skręcił ostatnio kostkę. Nie jest to, na szczęście, nic groźnego. W kadrze na nowy sezon nie będzie zasadniczych zmian. Być może dojdzie jeden, góra dwóch piłkarzy i to wszystko – dodaje trener Dobrowolski.
Czy do III-ligowca z Libiąża odejdzie młody Miłosz Musiał, którego sprawdza trener Wojciech Skrzypek? Jeśli tak i Musiał pozostanie w Libiażu, to do Chełmka prawdopodobnie przyjdzie ktoś na wymianę. Mówi się o grze w Chełmku Michała Grabowskiego.

KS Chełmek – Soła Oświęcim 2:1. Bramki: Kusta 10, Afeltowicz 43 – Rajman 84.

KS Chełmek: Żołneczko (Telbyło, Filipek) – Wójcik, Kumanek, Chylaszek, Górski – Kulig, Ł. Zawadzki, Siwoń, Afeltowicz – Kustra, Łukaszka oraz Rzeszowski, Dobrowolski, Kłapacz, Kaczor.

Soła: Sochacki (Nowak) – Kania, Płatek, Kyrcz, Majcherek – Dobrowolski, Rajman, Gałgan, Paw – Jasiński, Janeczko oraz Kowalski, Kapciński, Piskozub, Mycyk, Tobik.

Za: oświęcimskie 24