Kategorie
Aktualności z Chełmka Urząd Miejski w Chełmku

Pensja burmistrza

Andrzej Saternus
Andrzej Saternus

W środę radni ustalili wynagrodzenie burmistrza Andrzeja Saternusa. Będzie dostawał taką samą kwotę jak w poprzednej kadencji. Uchwałę radni przyjęli bez słowa dyskusji. Nawet nowicjusze w radzie nie zastanowili się dlaczego ani w uchwale, ani w jej uzasadnieniu nie pada żadna kwota, a jedynie procenty. Jak ustalił Przełom, pensja zasadnicza Saternusa to 5.900,00 złotych. Do tego dodatek funkcyjny w wysokości 1.900,00 zł, stażowy 1.180,00 złotych oraz specjalny 3.120,00 złotych. Łącznie więc każdego miesiąca burmistrz Chełmka dostanie 12.100,00 złotych brutto pensji z budżetu Chełmka. Dla porównania, jest to o 100,00 zł więcej niż zarabia marszałek województwa śląskiego.

za: przelom.pl

83 odpowiedzi na “Pensja burmistrza”

No prosze pensja okazna ale on nie jest sam jest ich wiecej na pokaznych pensyjkach a na przychodnie gdzie leczy sie tylu ludzi nie ma pieniedzy ?

Nie mam pojecia jak to licza w Przelomie , ale z oswiadczen podatkowych Pana Burmistrza winika ,ze kosztuje On budzet Chelmka nieco wiecej:
rok 2006 – 122868,88 : 12 = 10239,07
rok 2007 – 145220,31 : 12 = 12101.92
rok 2008 – 157147,26 : 12 = 13095,60
rok 2009 – 158529,36 : 12 = 13210,78
rok 2010 – 110937,58 : 8 = 13867.97

W przychodni to się cuda dzieją. JEst zastępca d/s lecznictwa który nawet nie wie czy kontrakt jest podpisany na 2011 rok, Tylko liczy swoją kasę.

Co do pensji p. Burmistrza to jest wysoka. Ale jak się ma radę zblatowaną to się cuda zdarzają. Warto sprawdzić jak radni są uwikłani w powiązania nieformalne.

Mam nadzieję, że to już ostatnia kadencja tego faceta z Gorzowa. Czy mieasto Chełmek nie ma lepiej wykształconych ludzi do tej roboty?.

Ciekawe jak ludzie zagłosuję za cztery lata. Teraz wielu dowiedziało się, że burmistrzem można być więcej niż dwa razy. Wiadomo, ludzie w Polsce głupie, takimi się łatwo steruje.

Wszyscy maają niby rację ;niby !
Bo wszystko dzieje się w białych rekawiczkach ,znaczy sie
zgodnie z literą prawa .
Ale czy prawo znaczy ;przyzwoitość ,rozsadek ? czy może raczej
skok na kasę .
Bo rzeczywiscie ,przyzwoitośc nakazywała by zrezygnować z takich
apanarzy w biednej przecież Gminie (Gmince raczej) i pozbirac pensje
na miare zasług ,pracy i własnego wykształcenia a raczej własnej
wartości (??????????????????????).
Ale tak sie dzieje w społeczeństwach zdominowanych przez partie ,
prze skłocone społeczeństwo ,nie uczestniczące w codziennym
zyciu Gminy ,społczeństwo któremu wszystko zwisa .społeczeństwo ktorego
młode pokolenie w wiekszości wyjechało za chlebem ,lub pracuje gdzieś obok
i nie jest aktywne w swojej gminie swoim Gorzowie Chełmku czy tez Bobrku.
Wtedy dzieja sie rzeczy kiedy szefem oswiaty jest sekretarka z Bobrka i
sołtysowa ,a taki Moksir posiadjacy kilka obiektów na terenie gminy tak naprawdę ,nie prowadzi statutowej działalnosci wsród młodych i najmłodszych a jedynie wspiera i polega na kilunastu emerytach z zacięćiem malarskim i strugania świątków .
Chełmek to jedyne miasto w którym tak naprawdę nie działa internet i forum mieszkańców ,bo niby jest to w którym teraz piszemy ,ale ten wpis ukarze sie jutro (albo wcale bo tak uzna szef) ,odpowiedź pojutrze ,jak widac szybkośc rodem ze sredniowiecza i pewnie gosposie bez telefonu w gminie, sie po wojnie szybciej porozumiewały .ORG CHEŁMEK lub inaczej LUDZIE CHEŁMKA jakoś niedoceniane nie wiedziec czemu ,pewnie ukrywane np.przez ECHO CHEŁMKA czyli tube UMIG .
Wracając do apanarzy Burmistrza musimy wiedziec że nie ,jest to tak
bezkarne dla nas mieszkańców ,i nie dotkliwe, bo nazbierac w podatkach taka kwotę (chciałoby sie wiedzieć udział tej kwoty i wynagrodzeń urzednikóww budrzecie),to w dzisiejszych czasach kryzysu jaki dotyka nas mieszkańców ,chełmecki byznes aż prosi sie o przyciagniecie pasa i trochę zastanowienia,trochę przyzwoitosci i skromnosci .
Tymczasem podatki w Gminie naszej sa jednymi z najwiekszych -dlaczego ???.
Co Panie Burmistrzu bredystymuje akurat nasza gmine do takiego „zaszzczytu”
takiego „sukcesu” ,bo jedynym sukcesem jaki my widzimy sprawy Chełmka jest Pańska pensja ,czy tak musi być ?.
I nie jestem /jesteśmy/ zawistny/i/ ,ale powinno to sie dziać w obie strony -jak Kuba Bogu tak ………… .
Czas na opamietanie a napewno na działania w celu podniesienia Chełmka z ruiny
gospodarczej ,co widac po stanie handlu ,przemysłu i kieszeni Pana poddanych .
czas ruszyć sie z Urzędu na spotkania z mieszkańcami ,byznesem ,w PZPS cHEŁMEK MA pAN DO ZAGOSPODAROWANIA gdzies 90 000 mkw powierzchni ;to jest Pana zadanie to bedzie Pana sukces .
Tak Panowie radni ,urzednicy i bezradni mieszkańcy ;w Polsce jest kryzys i to
nie mały ;czas się obudzić i nie pocieszać sie zielona wyspa wykreowaną przez PO – bo ona tonie .Czas na zmiany ,mimo zmian w UMiG ,czas na zmiany w mysleniu
jest Wam niektórym za dobrze ,zyjecie w wacie i ponad stan .

Trochę mnie nie było, za co przepraszam. Globalizacja sprawiła że bilety lotnicze są dość dostępne ;-). No ale mam pytanie po powrocie, ile miał zarabiać burmistrz Mariusz Sajak?

t-rex napisał(a):
02-01-2011 o godz. 21:27
Trochę mnie nie było, za co przepraszam. Globalizacja sprawiła że bilety lotnicze są dość dostępne ;-). No ale mam pytanie po powrocie, ile miał zarabiać burmistrz Mariusz Sajak?
DROGI ANDRZEJU TO JEST PROSTE „JAK KONSTRUKCJA CEPA”:) Mariusz Sajak gdyby został Burmistrzem nie miałby większości w Radzie i rada mogłaby przykładowo obniżyć pensje BURMISTRZA CHEŁMKA o 20-30 %/tak jak się dzieje w wielu gminach w Polsce/. Znajac Mariusza twierdzę, że wyprzdził by zamiary RADY zwrócił by się o to sam….. Abstrachujac od tematu to dziś byłem w sklepie i w kiosku „Ruchu” i wszystko droższe nawet gazety średnio o 10 %…..

Po pierwsze nie jestem ani drogi, ani andrzejem, ani wiceburmistrzem, ani zastępcą burmistrza, ani żadnym innym uosobieniem twoich politycznych obsesji. Daj sobie waść siana z tym tropieniem. Nie chce mi się tego w kółko powtarzać. Więc jeśli dalej będziesz mnie pomawiał o bycie kimś innym, to więcej tutaj nie napiszę. A teraz do rzeczy:
Nigdy się tego nie dowiemy, jak w związku ze swoim wynagrodzeniem postąpi burmistrz Sajak.

Nigdy się tego nie dowiemy, jak w związku ze swoim wynagrodzeniem postąpi burmistrz Sajak
Drogi Andrzeju – ja myśle, że jednak sie kiedyś dowiesz :)))

To forum schodzi na psy bo nawet filtruje się tutaj teksty których większość się nie publikuje. Publikuje się za to te co nakręcają to forum czyli same bzdety, a Szanowna Redakcja się tym karmi.
Reasumując :
Szanowna Redakcjo jesteś upolityczniona tylko w jednym kierunku, jak chcesz być portalem obiektywnym nie filtruj komentarzy zawsze można moderować po opublikowaniu.
P.S.
Znając życie nie zostanie to opublikowane w ogóle lub w całości tak więc Szanowna Redakcjo takie są słowa krytyki na Wasz temat. Pozdrawia Was mieszkaniec który szuka obiektywizmu.

Serdecznie witam panie i panów komentatorów.Nieraz nie chce mi się czytac do końca wszystkich Waszych postów bo pojawiają się jak mantra,powtarzana bez końca,jedni bronią drudzy atakują ,a gdzie rozsądne i kreatywne słowo „piasta kolodzieja”(za którego większośc się uważa).mam taka autopsyjna anegdotke.mam znajomego inwalide ,ktory w przyplywie rozgoraczkowanej glowy,powiedzial wiecej niz potrafil zrozumiec,po czym otrzymal bardzo trafna riposte”możesz wszystko ,to zaklaszcz”.dlugo nie mogl zrozumiec tych slow,dopoki sobie nie przypomnial ze nie ma rak.I tak to z niektórymi jest.pozdrawiam. P.S.mam nadzieje że wkrótce wrócę na stałe do Mojego Ukochanego Miasta. jeśli prywatnie ktoś chce sie ze mną podzielic refleksjami nie ukrywam się ; markwo@interia.eu

Poczytałem co tutaj dajecie i widać dokładnie o jakim kierunku jest administracja strony. Zawsze będzie pisać pod swój kierunek i nie będzie obiektywna, a co by było gdyby i jak by się ktoś zachował, to taka dyskusja jest daremna.

Scrumble w tomacie, scrumble w tomacie, chcieliście byłych komuchów u władzy i ich dzieci to ich macie. – E, Wy wszyscy narzekacze, co dopiero teraz teraz przecieracie oczy? A kim jest Saternus, co robił w PRL-u, jak się stało, że komunistyczny smarkacz od młodych lat był u władzy i na stanowiskach – no i tam gdzie zawsze była kasa, która mu nigdy nie śmierdziała. Czego Wy od starego komucha, i, tego cwaniaka oczekujecie? Uczciwoiści, moralności, poświęcenia i wrażliwości?. Ludzie Chełmka obudźcie się. Panie b. komendancie Milicji Obywatelskiej – Nowak, opamiętania i bądź Pan człowiekiem pomimo tego, że jako młodzian też się Pan sq……łeś wraz z tą czerwoną chołtą! Chcecie mnie, tego co te słowa napisał, poznać? Jeśli tak, to z pewnoscią mnie na to stać. Zaprosicie Starenusa a ja stanę przed nim – niech to odbędzie się wobec księdza z Chełmka i Gorzowa i jeszcze raz publicznie to powtórzę! – A teraz ten wpis wycenzurują czy też nie? Ale, o ile tak, to z pewnością te słowa ukarzą się w pewnnym wydaniu! Pomimo, że mój adres się tutaj nie ukarze, to jednak ta strona jest tak skonstruowana, że administrator strony zna moje dane. – Czekam na kolejne represje!

Panie b. komendancie Milicji Obywatelskiej – Nowak, opamiętania i bądź Pan człowiekiem pomimo tego, że jako młodzian też się Pan sq……łeś wraz z tą czerwoną chołtą!
Napiszę tak – piszę na internecie pod swoim nazwskiem i imieniem kilka lat – nie wstydzę się swojej przeszłości – poproszę–ale tych co pamietają jakim to ja byłem Komendantem MO w czasie stanu wojennego. Ja juz się dawno opamietałem
– to OK— teraz nie ma stanu wojennego i ujawnij pan swoje nazwisko, i imie/odwagi/ jak ja to robię od kilku lat. Każdy w swoim zyciu – a szczególnie takim jak ja zbyt długim— popełnia błędy – osobiście uważam, że w tych czasach się nie s..łem, ale jak mogłem przynajmniej bezpiecznie… przeprowadziłem CHEŁMEK przez ten trudny czas – zresztą nie tylko dla Chełmka…

Więcej luzu panie i panowie :))))) Pan Burmistrz został wybrany przez większość głosujacych, która to wiekszości pewnie zapoznała sie lub mogła zapoznać się z wysokością zarobków BURMISTRZA CHEŁMKA. Ja „stary komuch” mam Wam to tłumaczyć :). I proponuję uszanować prawa demokracji. W końcu każdy mógł startować na to stanowisko…….

Powinni mu podnieść do 12 877zł, byłoby 1zł za każdego mieszkańca:D
Majchrowski w Krakowie dostaje ciut więcej bo – 12 847zł.
By żyło się lepiej!

ale tu się można ciekawych rzeczy dowiedzieć z przeszłości!!! mamy swojego człowieka b. zastępce,w zarządzie powiatu, może o NAS mieszkańcach nie zapomni! (ile pensja w zarządzie wynosi)? a co do pensji p. Sajaka to też obstawiam że się nigdy nie dowiemy…co do burmistrza- uważam że dostaje za dużo (chociaż jestem za PO, ale na Saternusa nie głosowałem!) Falkon wracaj, może burmistrz ogłosi konkurs na kolejne stanowisko w urzędzie to MOŻE je wygrasz… bo z pracą u nas bez zmian, tak jak wtedy co wyjeżdżałeś, ale mimo tego wracaj…a z przychodnią to, ale wyszło, a tak się burmistrz chwalił, że miał udział w promowaniu p. Sowy i co, nic nam nie pomógł, bo Sam się leczy pewnie m.in w Krakowie.

a co do pensji p. Sajaka to też obstawiam że się nigdy nie dowiemy
Ja jednak obstawiam w dalszym ciągu, że się dowiemy – jak nie MARIUSZA to TOMASZA:) Myśle, że konkursu na zastępcę nie będzie-bo nie musi !!!
A tak ogólnie panie mieszkaniec2 – wg. mnie biznes Chełmecki trzyma się dzielnie – no nie ????? 🙂

Panie Zgredzie— Tak sobie myślę, że najciszej to było by Na Skałce 🙂 ZAPRASZAM – wcześniej czy puźniej – nie tylko Pana ale wszystkich tych dyskutantów i CHEŁMECKIE WŁADZE , które myślą, ze będą żyć 100 LAT :)))))

Kilku z Was i ja gniewni ,a moze aktywni i krytyczni
popiszemy sobie tutaj w imieniu ….(no własnie w czyim)
,w imieniu sprawy ,popyskujemy ,pogadamy i az sie znudzimy.
W tym czasie adresaci (a njie pisze tylko o tym watku –
jest ich kilka ) albo sie smieje w kułak z naszych wypocin ,
a sami zainteresowani ,którzy powinni sie odezwac ,bronic
swoich racji a nawet dóbr osobistych ,ani sie nie odezwią .
Bo najlepszym w Chełmk sposobem na niepokornych jest ,nie
dyskusja ,ale przeczekanie i zmęczenie adwersarza .
I o zgrozo tak sie dzieje na wszystkich forach Chełmka .
Żadnej reakcji nawet na słuszne uwagi ,żadnej na obraźliwe
(choc tak naprawde ja takich nbie spostrzegam .
Ale mamy kilkun radnych naprawde na pozimie i dziwie sie że milczą.
że niechca kontaktu z wyborcami ,dyskusji ,wymiany pogladów i pytań od nich .
Pewnie ;powie ktos ,przeciez tu tylko kilku nawiedzonych pisze – a ilu ma pisac jeżeli milczycie .
Namawiam młodych i Tych z emigracji, aby dali czadu temu zas(R)(t)anemu towarzystwu ,aby zaczeli zmieniać nasze miasto i zastane układy i układziki.
Jeżeli nie Wy to kto i kiedy .
Redakcja tego forum tez nie przejawia wiekszej aktywności – dlaczego juz nie wspomne o publikacji wpisów – średniowiecze !!! .
Chyba że jest ; JEST FAJNIE -jednym słowem .

Z tego co wiem to jakieś reakcje na niektóre wpisy, nie tu to tam, ale były. Nie pozytywne, ale przynajmniej wiadomo, że ktoś czyta. Jak mamy stać pod sklepem i narzekać to lepiej przed monitorem, a jeszcze lepiej zająć się swoją robotą.

Johnny.Niech to będzie propozycja dla admina,żeby stworzył forum na którym moglibyśmy kreowac nasze podpowiedzi czy sugestie dotyczące Naszego Miasta,a nie tylko komentowac newsy.Może i Burmistrz dołączyłby do forum 😉 Pozdrawiam.

Jak sie coś dzieje ;np.ostatnia sesja i jej wyniki
i ustalenia które przenikneły (dlaczego przenikaja)
a nie sa ogłaszane w internecie oficjalnie ;na Info
robi się goraco .”Stac pod sklepem i narzekac ,to lepiej
przed monitorem” – pewnie ze lepiej tu podyskutowac
otwarcie i bez cenzury a takze dla jawnosci i czystości
poczynań naszych milusińskich .
takze dlatego aby czuli ze Chełmkowianie jednak patrza
na ręce władzy ,inna rzecz czy ta władza sie odezwie i
uzasadni publiczne swoje zamiary i decyzje .
Ciekawe czy po odejściu P.A.Skrzpińksiego ktory czasem
zaszczycił to lub inne forum ,został jeszcze ktoś kumaty
w tym względzie wśród rajców i władzy – jak myslicie ?.
Pozdrowionka !

PENSJA BURMISTRZA Z WYLICZEN WIELCE ZASŁUZONEGO POLAKA ZAMIESZKAŁEGO W USA -SENIORA/OPOZYCJONISTY/ JANA MATLAKA ok.14 tys /miesiecznie za rok 2010/
czy to DUŻO ?…………MYŚLĘ,ŻE NORMALNIE !!!
NIE KAZDY MOŻE BYC BURMISTRZEM !A JAK SIE NIM JEST TO 25 tys/miesiecznie/NIE BYLOBY ZA DUZO!
POZDRAWIAM PANA BURMISTRZA Z 2011 ROKIEM ! ŻYCZĘ PANU TYLKO SUKCESU I WYŻSZEJ PENSJII W 2011 ROKU !

keti!!!
UCZ SIE DZIECINO ! TO MOŻE ZOSTANIESZ „BURMISTRZKOM ” CHEŁMKA i ja jako radny zagłosuję dla CIEBIE o 20 tys złotych !

DODEK!!!
P.BURMISTRZ SATERNUS JEST NAJLEPSZY DLATEGO OBYWATELE CHEŁMKA GO WYBIERAJĄ !
WIDZĘ W PRZYSZŁOŚCI NA BURMISTRZA OB.JANA MATLAKA Z NOWOPOLA/lecz słuchy mnie doszły ,że wykupił posiadlosc wraz z lesniczówką / 50 ha/ w NOWYM SĄCZU i tam będzie startował na PREZYDENTA/W chwili obecnej zamieszkuje w USA nabiera sił aby po wyborach zaspiewać „Janie czy ci nie żal CHEŁMKA …wracaj do BAZY …ju..ha…ju… ha..!!!!/

Niepoprawny !!!!
przeczytałem twoje WYPOCINY!
zauwazyłem ,że jestes STARYM DZIAŁACZEM-„S’
TO dobrze ,że już jesteś na EMERYTURZE i masz niespożyty ZAPAS ENERGII !!!
I DOBRZE ,ŻE REPREZENTUJESZ HORDĘ PiS-wską …TRZYMAJ TAK DALEJ!!!
NIE POWOŁUJ SIE NA KSIĘDZA !ZE STANIESZ PRZED NIM !
CIEBIE TRZEBA POSTAWIC PRZED KORPUSEM EGZEKUCYJNYM i WYELIMINOWAĆ Z ZYCIA PUBLICZNEGO !!!

P.ADAMIE ! a kto to jest „ZGRED'”???
jego wypociny tez mi sie podobają !
po ANALIZIE doszedłem do wniosku ,ze to ,ze to moze byc TĘGA GOWA !
Może ANTOM MACIEREWICZ pomoże rozwikłac co to za OSOBNIK!

też coś słyszałem o inwestycji P.JM w Nowym Sączu ,
ale to tylko dobrze o nim swiadczy ,o jego patriotyźmie
wobec ojczyzny .Że nie chce do Chełmka ,tez rozumiem ;
za duzo tu zawistników i za słabe struktury demokratyczne
z tego wynikajace .

najlepiej świadczy wyjazd do komfortowych stanów, kiedy inni wypruwali wnetrzności w walce z komunistami, których ówczesny mojżeśz prowadził suchą stopą przez może czerwone.

jan !!!
WYPRUWALI WNETRZNOSCI !
POPARZ NA STRONE NASZEGO KOMENDANTA MO P.NOWAKA !!!!!!!!!!!
janowi z NOWOPOLA udostępnił strone i pokazuje NASZEGO REWOLUCJONISTE W WASZYNGTONIE OBOK -NASZEGO BOHATERA NARODOWEGO TADEUSZ KOSCIUSZKI!!!!
KOŚCIUSZKO !!!! jest moim bohaterem,symbolem !!!!
a czy JAN z NOWOPOLA zasługuje na to ABY KOMENDANT-„CICHY BOHATER TAMTYCH DNI ……UDOSTEMPNIAŁ STRONE DO AFISZOWANIA SIE !!!!JANOWI ???????????
A KYSZ PANIE NOWAK!!!!!

z CHEŁMKA napisał!!!!
NAPISAŁ COŚ !!!!! I NIC!!!!! na temat : JM !
WIĘCEJ NA TEN TEMAT MOŻE CI POWIEDZIEC -artysta SAMORODEK …RYSIEK G….EK!!!!
ON ZNA TEMAT ZAKUPU DZIALKI W N.SĄCZU!!!
PANIE BURMISTRZU ! Z N.SĄCZA DO CHELMKA TYLKO 200-250 KM!
MACKI „JM „ZACISKAJĄ SIĘ!!!

Napisałem tyle ile wiem .Nie chcę powielac niesprawdzonych
wiadomości .Poza tym są to prywtane sprawy osób o których
rozmawiamy i wara nam od nich ..
Nie wiem gdzie jest stronka Nowaka ? ,ale sam wymieniony
cosik ucichł -chyba w trosce o dobre stosunki Polska USA
Pewnikiem prowadzi rozmowy i zabiegi dyplomtyczne ,popsute
przez PO i AF- AM.

Jestem zajęty swoją strona internetową pod nazwa *********** -najnowsze wydarzenia kulturalno-sportowo-polityczne – zapraszam tam wszystkich, którzy potrafią w miarę kulturalnie się wypowiadać 🙂
[edytowane przez: admin – nie ma możliwości publikacji linków ani innych elementów odsyłających do innych stron]

Drogi Gamoniu/prawidłowy nick jak nic pasuje do wypowiedzi/ i całą reszta interesująca się moja skromną osobą:
Jak już tak interesuje się Pan moja historia życia to spiesze wyjaśnić, ze tak naprawde Komendantem MO nigdy nie byłem – jedynie pełnilem czasowo obowiązki z uwagi na zawał serca Komendanta w tą krytyczna grudniową noc, a na propozycję ze strony kierownictwa KPMO – abym ta funkcje oficiajln ie objął nie wyraziłem zgody. Resztę służby i do końca spędziłem jak inspektor Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej w Ośięcimiu. TO po pierwsze. Po drugie nigdy i nikomu nie ustępowałem swojej rodzinnej strony Picasso – tam znajdują się tylko i wyłącznie zdjęcia wykonane przeze mnie lub moja żone – a w USA nie byłem więc nie mogłem wykonac zdjęcia panu Janowi. Po trzecie to co widze na Picasso pana Jana to osoba stojąca obok pomnika KOściuszki za nic nie przypomina jego osobę. A więc najpierw panie Gamoniu sprawdż, a potem pisz te swoje wypociny. Rozumiem, że myslisz, iż piszac anonomowo możesz pisać nieprawdy – ale ostrzegam nic więcej mylnego – wszystkie wypowiedzi w internecie nie sa anonimowymi. Proponuję zejść z mojej skromnej osoby i poszukac u siebie jakiegoś epizodu historyczne. Pozdrawiam Adam

PANIE ADAMIE !
JESLI OBRAZIŁEM PRZEPRASZAM!
jak widzi PAN do końca nie jestem GAMONIEM!pomimo ,że ta KSYWA bardzo mi sie podoba!
Prawdziwego HONOROWEGO -GAMONIA! nie spotkasz juz w CHELMKU!
pozdrawiam…UCZCIWY…GAMOŃ!

[edytowane przez: admin – nie ma możliwości publikacji linków ani innych elementów odsyłających do innych stron]
No cóz===jestem na kilku forach dyskusyjnych i nigdzie sie z takim czymś nie spotkałem – jeszcze zrozumiał bym zakaz publikacji linków – ale, żeby publikację elementów do tych linków ? O co tu w ogóle chodzi ? Zapraszam na mojego bloga tam można publikować linki. Sam niebawem opublikuję WASZ 🙂
[edytowane przez: admin – proszę wejść do restauracji MacDonald’s i zapraszać zebranych tam gości do pobliskiej restauracji KFC to zrozumie Pan dlaczego nie zezwalamy na odsyłanie do konkurencyjnych witryn]

Teraz zrozumiałem – ale ciężko było zrozumieć, że ja jestm jakąś tam dla WAS konkurencją ???? – dzieki za reklamę – pozdrawiam ADAM

No niestety Panie Adamie redakcja zarabia kasę na reklamach w swoim portalu na reklamach. I jakby ktoś wszedł z Pana linku na inny portal to mu oglądalność skoczy. Niestety z tego wniosek nasuwa się jeden portal ten nie nastawia się na bycie poważnym źródłem informacji a jedynie na wytykanie lokalnej władzy błędów bo to nakręca oglądalność Ich witryn. Pozdrowienia dla Pana Adama Nowaka chyba jako jedynego aktywnego mieszkańca naszego wspaniałego miasta.

Panie burmistrz to wstyd i hańba za co pan ma takie pieniądze jaki dodatek socjalny za jeżdzi pan na wóku inwalidzkim ,,zchow śię pod ziemie .A co robisz pozabieraleś specialistow z przychodni ti jest wylacznie twoja wina Ja sie modlę kiedy ci cię to skończy .schow sie pod ziemię.Zreszta i tak cie nie wida c tylko w kościele stoisz na samym środku i denerwujesz ludzi szczrgólknoie przed wyborami żeby Cie wszyscy widzieliWSTYD WSTYD Ale trzeba go mieć.

Oj Wladek, Wladek… PZPRowcy po 89 roku zagarneli wszystkie dobrze platne stanowiska we wszystkich Urzedach Chelmka, no i oczywiscie wszystko co zostalo po PZPSie i dalej za Waszym przyzwoleniem / Wyborcy / robia z Wami co chca. Chocbys sie jak modlil to Bog za was tych spraw nie rozwiaze. Niestety..

Panie Matlak przestań Pan mącić .Nie wszysko zagarneli
jeszcze wiele zostało ruin dla Pana i zagospodarowania .
Wystarczy spakować menele
zabrać kasę pańskiego sponsora USmanskiego i do dzieła .
W Chełmku czeka na Pana eldorado .Może pan pokazać tym
PZPRowcom jak sie buduje kapitalizm .
Ścierniska też w Polsce i Chełmku aż nazbyt ,rozwali Pan
kilka kretowisk i zbuduje własny bank .
Niech się Pan tak nie nadyma i nie traci czasu i swojego
wigoru którym tak nas czesto raczysz ;ale przejdzie do czynów .
Do czynów Panie Janie Matlak ,bo to co Twoi rozpieprzyli
trudno dzis poskładać i chyba nie zrobi tego nikt .
Pańskie gadanie i drwiny napewno Chełmkowi nie pomogą a
mieszkańcom wcale .Nie wystarczy ludziom machac USA chorągiewka
napastować i judzić ,czas pokazać na co Pana stać .
Pewnie tez Pana oddziały przetrwały w okolicznych lasach
więc pomoga w budowie pańskiego Klondajke lub doliny krzemowej.
A pańscy obcesyjni partyjniacy to dzis biedni emeryci ,na
marnej poPZPSowskiej emeryturce .jednym słowem pieprzy Pan
a siwa głowa powinna trącić rozsądkiem .

a po co nam niepokój ,Panie M . ? .Wystarczy nam codzienna
porcja niepokoju w polskiej polityce rodem z Twojego styropianu.
I od dwudzistu a nawet trzydziestu lat zamiast pracy polityka .
A pracę odebrały nam zachodnie i amerykańksie korporacje ,które za
zgoda Pana przyjaciół przejęły w Polsce rynek ,banki i co
bardziej atrakcyjne sektory polskiej gospodarki .teraz walcza o
polskich wyrobników emerytury -to tez chca zabrać .
Zamaist pracy za ręka pańskich USkorporacji mamy chiński chłam i
prace za 800zł ,to nam dała pańska rewolucyjna dziłalność .
A skutek tego ;Pan i pana koledzy w słońcu i dobrobycie ameryki
my od nowa na niepewnym dorobku .
A Pan fanzolisz o PZPRowcach -trochę skromności i pokory drogi Panie.

Jan Matlak a gdzie ty teraz jestesdlaczego nie budujesz Polski w Polsce.Tylko za cudze pieniądze się urządziles na które my wszyscy pracowal.Miedy innymi i ja
Nie mądruj tylko przyjedz do Chełmka i po tak dużym do swiadczeniu u Regana pokaż co potrafisz.

panie amerykanin-JM !!!!
Czytam pana wypowiedzi na stronach : LUDZIE CHEŁMKA,CHEŁMEK info ,facebooku itd …
i tak sobie myślę` ,że z pana jest ni to POLSKI,ni to bolshewicki,ni to hamerykański AGENT,
NI TO HUJWENBIN,NI TO? ….POPROSTU ZERO jak „pański kolega PO LINII -Ziobro !
wypisujesz pan na”
STRONACH’ głupstwa,oszczerstwa,nic się panu nie podoba CO SIĘ ROBI W CHEŁMKU ,INSYNUUJESZ ,PRZYPISUJESZ UCZCIWYM LUDZIOM CHEŁMKA nieczyste INTERESY,PO PROSTU pana coś ZŻERA i nie możesz pan sobie z tym PROBLEMEM PORADZIC ! jest pan w AMOKU jak prezes PiS po zażyciu LEKARSTW !
Radzę panu wykąp się pan w BASENIE…wypłucz się pan ze starych GRZECHÓW ,zamknij pan JADACZKE ! tyle słów na dzień dzisiejszy…AMEN !!!

panie MATLAK !
Pan sie wypowiada ..krótko…”jak FRANEK SZYMYTKO’
Wie pan co w trawie piszczy ! kto ma wiecej ,a kto mniej.
kto z kim spał ostatniej nocy !
pan wie kto ZAGARNĄŁ DOBRA III RP ! w PZPS „CHEŁMEK „;
pan wie kto jest biedny ,a kto bogaty /kto wyniósł z PZPS kawał skóry w GACIACH ,a kto śrubkę z MECHANICZNEGO i zbudował ARMATĘ aby strzelac do „PARTYJNIAKÓW”
pan wie ile dziur jest w chełmeckich drogach,
pan wie na kogo należy oddac głos w WYBORACH!
pan wie kto spowodował SMOLEŃSKĄ katastrofę !
PO PROSTU PAN JEST NA BIEŻĄCO ..JEST PAN „OBLATANY” ..Panu nic nie UMKNIE !
I NAM OBYWATELOM CHEŁMKA bardzo sie to podoba !!!
Dobrze ,że PAN NAS WSPIERA MORALNIE I DUCHOWO ZA „WIELKIEJ WODY”
Widzimy PANA/na stronie naszego zasłuzonego EMERYTA PANA ADAMA/ JAK PAN w stolicy WIELKIEGO BRATA stoi obok naszego WIELKIEGO GENERAŁA T.KOŚCIUSZKO patrzy na JEGO TWARZ ,a z PAŃSKICH OCZY płyną ŁZY RADOŚCI !!!i myśli PAN sobie jak to dobrze ,że USA ceni Wielkosc NASZEGO NARODU-POLSKIEGO ?
Dobrze ,że Pan uczestniczy w NASZYCH WYBORACH w USA ..WSPIERAJĄC PRAWA NOGĘ !!!ażeby sie nie przewróciła ,bo LEWA kuśtyka.
Na koniec życze PANU i PAŃSKIEJ RODZINIE szybkiego powrotu do NOWO-ZAKUPIONEGO 50 HEKTAROWEGO SKRAWKA ZIEMI WRAZ Z DWORKIEM ,życzliwej PANU ziemi NOWOSADECKIEJ !W końcu PAN nie na darmo cierpiał i tułał sie po SWIECIE …!
GRATULUJE !

OJ DOSTAŁO SIE kilka zasłuzonych słow od mieszkańców Chełmka
Panie JM .No chyba że to partyjnaicy się na Pana jestestwo
zamachnęłi .
Czas sie odwzajemnic ,bo chyba niczego Pan nie potarafi ,-pomącić
ofszem .
Pana przedsAtwiciel na Polske i Chełmek , tez coś ucichł ??????? .

Dobre :)))))) Nie abym się wtrącał do dyskusji tylko radzę „mieszkańcom Chełmka” popatrzeć na maski okazujace się przy każdym poście po lewej stronie 🙂 i wówczas zrozumiecie, że nie jesteście anonimowi, a szczegolnie Ci co piszą pod różnymi nickami :)))))

No rzeczywiscie Panie z Chelmka,dostalo mi sie od kilku roznych nickow od Panskiego PZPRowskiego Kamrata wlasnie zastanawiam sie nad pokora i skromnoscia.

P.Adamie ! owszem jest Pan EXPERTEM !od nicodemów !
piszem co chcem ta !Wazne ,że pan MJ rozumie co sie pisze do niego !ja rownież i PAN !
Lecz jego SWIECZKA dogasa ! w końcu ile mozna wojowac !
piszę te pare słów nie po TO ! aby WOJOWAC ! WBIJAC SZPILKI ,PODJUDZAĆ itd …
pisze po to aby NASZ SZLACHETNY JAN ZROZUMIAŁ ,że w CHEŁMKU JEST 2011 ROK m-c MARZEC !
I M A M Y D O S Y C JEGO WYBITNIE INTELIGENTNYCH KOMENTARZY ! Panie JM pana NIKT NIE ZNA Z MLODEGO POKOLENIA !!! PAN SIE WYSILASZ , PIENISZ ,RZUCASZ NA LEWO I PRAWO iiiiiiiiiiii
ppppppppoooooooo cccccccoooooooo !?????
BURMISTRZEM PANA NIE WYBIORĄ ,KOSCIELNYM PAN NIE ZOSTANIESZ ,W KOMUNALCE DYR.JEST, W SZKOLE PODSTAWOWEJ TEZ ! ŻYJ SOBIE PAN SPOKOJNIE !KOCHAJ ZONE I DZIECI ! A jak przyjedziesz PAN z NOWEGO SACZA do CHEŁMKA , nasz BURMISTRZ WRĘCZY PANU SYMBOLICZNY KLUCZ HONOROWEGO OBYWATELA
CHEŁMKA!!/ja jako RADNY postaram sie o to !

panie RODZINNY DOKTORZE !
Czy Pana emeryta WŁADKA mozna BEZPŁATNIE PRZEBADAC ?
Ten CZŁOWIEK CIERPI !
Trzeba mu POMÓC!
Żeby sie nie okazało ,że JEST PO DOPALACZACH !

GAMOŃ (IP: 83.29.242.169 , bws169.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Komentarz został dodany w chwili przenoszenia bazy danych (do końca weekendu trwają prace roboczo-konserwatorskie).
Prosimy również nie krzyczeć (nie używać tak wielu wielkich liter) bo system antyspamowy klasyfikuje wiadomości jako spam albo potencjalny spam i musi Pan wtedy oczekiwać na akceptację (komentarz zostaje zatrzymany do ręcznego moderowania w chwili zaklasyfikowania jako potencjalny spam) lub w przypadku uznania za spam zostaje bezpowrotnie kasowany.
Prosimy również nie obrażać uczestników dyskusji. 100% Pana wypowiedzi ma charakter obraźliwy. Przy następnej próbie obrażania jakichkolwiek osób i przy kolejnej próbie łamania prostych zasad dyskusji zostanie nałożony stały ban na Pana adres IP.
Pana Jana oczywiście chętnie gościmy na chelmek.info i jest mile widzianym uczestnikiem dyskusji.

info napisał 17.03.2001g19.04
mam zastrzeżenia do państwa wpisu .
Po pierwsze Gamoń emocjonalnie reaguje na prowokacyjne wpisy
JM a nie obraża -daleko tu do obrazy .
JM natomiast w każdym wpisie nazywa burmistrza ,chełmeckich byznesmenów
partyjniakami,PZPRowcami i temu podobnymi okresleniami ,formułuje
przy tym stwierdzenia o podejrzanej lub nieczystej działalnosci wymienionych
Nie żeby mnie to dotyczyło ,ale nie jest to język konstruktywnej dyskusji
do której nas namawiacie i która na poważnym blogu powinna byc toczona dla
jakiegoś okreslonego celu . Co maja za zadanie zdania zagarneli itp.które
ten osobnik ciagle formułuje i jest w waszym ostatnim zdaniu do tego
zachęcany ,ciekaw jestem dlaczego .Chyba Wy tez uznajecie że skoro
z USA to wiadomo wszystko im wtedy wolno .Bo USA to imperium dobra ,
polski Gamoń niech siedzi i słucha ,chełmecki byznesmen też .
Chyba wam sie cosik pokickało ,albo nie dotkneła Was jeszcze karząca
reka i słowo Pana JM .

-a niby przed kim Pan odpowiadasz ? .Mam prawo ,podobnie jak JM
zwracac uwagę zwłaszcza młodej redakcji na ich stronniczość
wynikajaca z nieewiedzy pewnikiem .Pana problem jest taki ,ze
nosisz w sercu zadrę która jak wielu bojowników uwiera ,bo
nie zrealizowali swóich utopii .
Ktos wyżej napisał do Pana ,;wracaj do Chełmka i pokaż swoje
umiejetności i talenty ,zawstydź Burmistrza ,gamonia i innych
których pan ciagle wymienia że zagarneli .
jeszce raz Panu przypominam i podpowiadam ;w Chełmu jest mnóstwo
nieruchomości do zagospodarowania i zbudowania swojej wizji świata ,
pokazac nam tubylcom jak sie to robi w Ameryce !!! .
Są tez demokratyczne wybory w których tez możesz zaistnieć i pokazać
swój pazur twórczy i patriotyczny .Chełmek czeka na takich .
A ciagłe szczypanie i kopanie juz sie ludziom znudziło ,teraz kolej
na normalnych ;więc daruj Pan sobie te osobiste wycieczki .
A zgredem to Pan jestes bo powtarzasz te swoje fanaberie juz kilka lat
,zestarzałes się i osiwłeś przy tymi i w tym swoim lesie polując na
ten swój nieodzałowany pewnie PZPR ,o którym tu wszyscy dawno zapomnieli.
Czas wreszcie sie obudzić wyjść z lasu wspomnień do normalnych ludzi .
Powodzenia

Nagonka na chelmek info trwa na wielu płaszczyznach – od delikantego pouczania, zarzucania stronniczości, a niedługo pewnie dowiemy się, że to jakaś gupa przestępcza młodych ludzi, która nie poddaje się manipulacji i cenzurze.Jestem pewien, że kto jak kto ale ONI nie poddadzą się cenzurze nikomu – ani marzącym o tym „weteranom” tamych minionych lat, ani też obecnym władzom i pewnie następnym. Panowie walka z nimi—–to jak walka z wiatrakami i bardzo dobrze……..:))))))

może by Pan wymienił te nagonki i te płaszczyzny ;bo ja ich nie widzę .
Uczestniczę w wielu krajowych dyskusjach blogowych i cos niecoś o tym
wiem i mam porównania . Na żadnym jednak blogu nie ma łapanki ,czy też
usilnego dochodzenia ,ktoś i zacz ,jak to kilku usilnie tutaj czyni .
Moim zdaniem (to tylko uwaga nie zarzut-choć)niepotrzebne sa te z lewej
strony przypisane do IP ikonki .To tez forma demaskacji zupełnie niepotrzebna
a dająca np .Panu N mozliwość dochodzenia kto jest kto ,nasz on czy obcy a może
nawet wróg ??. Takie to pozostawianie tropu ?????? .
Ja ze swej strony wolał bym aby dyskusja toczyła się wokół ,jakichs ciekawych
spraw w Chełmku .np -podobno jednak powstaje pomnik chwały czyli fontanna w lesie .
Cos dla Pana M .?????? !!!!????? .
Chodzi o dyskusje na poziomie ,ale nie na osobistych wycieczkach ;takie niech się toczą
w Oświęcimiu .

Pyta pan to podam przykład z postu powyżej :
„Mam prawo ,podobnie jak JM
zwracac uwagę zwłaszcza młodej redakcji na ich stronniczość…” Pan to pisze delikatnie i poucza – zresztą nie tylko ich – ale to co wiem to władza bezwglednie zwalcza to niezależne medium.
A to to co :To tez forma demaskacji zupełnie niepotrzebna
a dająca np .Panu N mozliwość dochodzenia kto jest kto ,nasz on czy obcy a może
nawet wróg ??. Takie to pozostawianie tropu ?????? .
Myli pan pojecia – o jakim wrogu pan pisze ? Ja nie mam wrogów – tylko nie znosze tego, że ktoś piszą pod różnymi nickami dowala osobom, które mają odwage pisać pod swoim nazwiskiem i imieniem – znam osobe, która napisała juz wiele postów w 5-6 osobach / to nawet Pan Bóg nie występuje w tylu osobach/ !!!
Jest to poprostu jawne uszukiwanie innych dyskutantów.
I nie pisz Pan o mnie pan N – tylko ADAM NOWAK – bo ja swojego nazwiska się nie wstydzę – choć przeciez nie neguję możliwości wystepowania pod nickiem – ale,żeby to było uczciwe – pod jednym, a nie pod kilkoma – i właśnie Tego maski po lewej stronie każdego postu demaskują czyli internetowych oszustów 🙂
ps. Ja też uczestniczę od kilku lat na rożnych forach i blogach – zresztą sam go prowadzę. Jest rożnica pomiedzy forami ogolnopolskimi – a forami gminnymi – gdzie wszyscy się znaja, znają swoje upodobania, rodziny, stan majątkowy, upodobania polityczne. I wówczas wystepowanie pod róznymi nickami nie jest juz śmieszne – ale żałosne 🙂

Nie przypuszczam aby władza była tak głupia Panie Nowak .
Anonimowośc choc ułudna ,jest zaletą i mocą internetu ,
Pan widac nie doświadczył jeszcze przywileju jawnosci
i chęci demonstrowania swojego ego .
Wypada panu pozazdrościć ,ale pan JM sie stara np.w przypadku
wpisu na Pana blogu dotyczacego nieujawninych jeszce i ukrytych
przed społeczeństwem kortów przy stawach 3 i 4 .
Pogratulowac czujności .
z powazaniem

Tu pan przeholował – bo ja nie odwarzył bym się napisać, ze władza jest glupia… Ale do tej kwestii prawdopodobnie wrócimy.Co prawda staram się nie ingerować w komentarze na moim blogu – jednak zarzucając panu JM brak szacunku dla pana Burmitrza, bo żekomo przed nazwiskiem nie napisał słowa pan – to się pan myli bo napisał cutuję „pana Burmistrza”, a gołe słowa Saternus umieścił swoim tekście dziennikarz przeprowadzający wywiad z panem Burmistrzem to co zauwazyłem to chyba z Chrzanowskiego Przełomu…

A moze by tak Pan Burmistrz wczuwając się ze jest kryzys obniżył swoja pensje o połowę tak jak radni Słupska obniżyli sobie diety?

Tylko, że dla radnych dieta to tylko dodatek do pensji (bo chyba dla nikogo funkcja radnego nie jest głównym źródłem utrzymania) idac tokiem Twojego myślenia dola to wszyscy ludzie pracujacy w publicznej sferze budzetowej powinni sobie obnizyc pensje przez kryzys…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *