Policja Chełmek
Policja Chełmek

W dniu wczorajszym, 5 maja 2011 roku o godzinie 16:45 w Chełmku na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku drogowego w którym został potrącony pieszy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 63–letni mieszkaniec Chełmka wtargnął wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel Corsa, którym kierował 23 – letni mieszkaniec  Katowic. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony na leczenie do szpitala.

Ponadto policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku poszukują sprawcy włamania do pomieszczeń biurowych jednej z firm. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (3/4 maja 2011 roku) w Chełmku na ul. Przemysłowej. Jak ustalili policjanci sprawca wyważył okno do pomieszczeń biurowych, a następnie z wnętrza skradł laptopa.

By admin

11 thoughts on “Wypadek i włamanie”
 1. A może by tak władze gminy wreszcie pomyślały o obwodnicy to w miescie spadnie ruch i będzie bezpieczniej. Tiry rozpędzone to zagrożenie dla pieszych.

 2. właśnie -dobre pytanie .Może w końcu władza wyjaśni nam co jest w tej sprawie grane.
  Chyba mamy prawo uzyskać jakiekolwiek informacje ,ważne dla nas .
  Może nie wszystkich ten temat intersuje ,ale jest on dla wielu ważny a nawet zyciowy.
  Jednym słowem ważniejsza jest fontanna czy obwodnica ,a może sa inne ważniejsze
  inwestycje .
  Panie i Panowie radni odezwijecie się w końcu -nie chcę być brutalny -ale ktos w końcu takim będzie ,i to Wam będzie pzrykro ,czasy się zmieniaja !!.
  Czy nasz Burmistrz prowadzi politykę informacyjną ,jaką kolwiek ;czy też nas olewa ?.
  OTO jest PYTANIE !!!.

 3. Witam,
  z tego co wiem, 2 panów z Chełmka interesowało się tym problemem –
  Mariusz Sajak – pomysł sygnalizacji świetlnej przed przejściem dla pieszych (chyba drogi wojewódzkie nie wyrażają zgody z uwagi na zagrożenie nagłego hamowania przed czerwonym światłem – w zimie przy oblodzeniu jezdni)
  Jacek Pyrek – 2 pomysły: 1 fotoradar i informacja o nim przy wjedździe do miasta od strony Libiąża, oraz barierka ograniczajaca do samego przejścia dla pieszych.
  Temat obwodnicy chyba umarł

 4. Proponuje dołożyć jeszcze progi zwalniające najlepiej co 100 metrów lub gęściej.
  „Mariusz Sajak – pomysł sygnalizacji świetlnej przed przejściem dla pieszych (chyba drogi wojewódzkie nie wyrażają zgody z uwagi na zagrożenie nagłego hamowania przed czerwonym światłem – w zimie przy oblodzeniu jezdni)”
  To Pan Sajak już zakończył działanie w tej sprawie ? Ja bym zaproponował przeniesienie dalej przejścia dla pieszych i tam zamontowanie świateł. W ogóle to nie wiem ile jeszcze trzeba stawiać barierek, fotoradarów, wysepek, świateł i obwodnic w 9 tysięcznym mieście, żeby przejść w jednej strony ulicy na drugą ? Ilu jeszcze radnych różnych szczebli za najważniejszy punkt kampanii propagandowej wpisze walkę o przejście dla pieszych ?

 5. rzeczywiście ;dość łatwo ,albo inaczej dość niefrasobliwie nasza władza odpuściła temat obwodnicy .Byłem na jednym ze spotkań z władzami wojewodztwa i tam jeden z nich powiedział ;sprawa jest w rekach Chełmka -trzeba wykupić grunty na obwodnicę .Wiele to nie kosztuje (chyba mniej niż fontanna)z otoczeniem a dla wielu rodzin Chełmka ulga oczekiwana długo ,a przecież ruch coraz wiekszy i większy, nie do zniesienia -chorror .Tego nie zrozumie nikt kto nie mieszka 10m od ulicy lub mniej ,tego nie rozumie nasza wierchuszka.
  Mam nadzieję że opozycja nie pozwoli gminnej władzy pochować tematu w piwnicach Urzędu .
  Oczekuję też od radnych większej w tej sprawie determinacji ,obiecuje dać WAM czadu ,nie odpuszczę ,dość Waszego tumiwisizmu ,wygodnictwa i popierania bezkrytycznego, parkowo fontannowych wygłupów..Popatrzcie tylko kto z tego korzysta i jak długo .O wykorzystaniu tego nawet nie wspomnę ,dwie potańcówki piwoszy w roku i basta (jak deszcz na to pozwoli i nie popada ale przewaznie wtedy leje .Czas przejżęć na oczy Panie Kowalski ,Pani Kapustowa ,Panie Sajak ,Warzecha ,Urbańczykowa ,Panie i panowie Radni -nie odpuścimy .
  Nie tym razem ,mam nadzieję że redakcja INFO tez się zmobilizuje jak też mam nadzieję moi szacowni ziomkowie .
  Czas na demokrację a nie urzędokrację i jej dyktat ,to nasze podatki są Ich pokarmem a nie odwrotnie ,to nasze pieniadze nasze podatki są w ich reku ,czAS O TYM IM ZAKOMUNIKOWAĆ
  cHCEMY RACJONALNEGO WYKORZYSTANIA NASZEJ cięzko zapracowanej kasy ,naszego potu i naszego wysiłku.
  To WY jesteście na naszym utrzymaniu a nie odwrotnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Czy wy jesteście zdrowi na umyśle? Wiecie ile grunt w Chełmku choćby pod lasem kosztuje? Orientujecie się ile trzeba zapłacić za ar? W Chełmku mamy krakowskie ceny nieruchomości (tak, wiem, absurd ale taką politykę nieruchomości mamy, że rzuca się na rynek rocznie kilka działeczek i niech ludzie się zabijają o nie windując ceny, zamiast cywilizowanie wytyczać działki według popytu). Ale nie o tym w temacie. Budżet Chełmka to w sumie około 32mln zł. Zastanawiam się tak, czy gdyby kupić po cenie rynkowej działkę pod drogę o szerokości dla łatwego rachunku 10m i długości 4000m to czy z 40-50mln zł by wystarczyło – na samą działkę pod budowę. Pomysł obwodnicy budowanej przez samą gminę jest tak absurdalny, że aż dziwię się, że jest podnoszony.

 7. leje i tak nic nie robię to Ci Marco Polo odpowiem .Te działki z punktu widzenia innych inwestorów niż droga nic nie są warte ,znajdują sie w strefie przeznaczonej na tę inwestycję .Gmina może włascicielom dać tez inne ciekawsze działki w zamian ;tylko musi chcieć .Rzeczywiści jaak piszesz władza sprytnie podziaałala windując ceny dziaałek w Chełmku aż do granic smieszności .Ale skoro byli tacy kupcy ,to ……. .
  Jak pisałem wyżej województwo cały czas ma te sprawwę w planach ,pomógł by ulzyc Chełmkowi marszałek Sowa i inni tylko że opcja basenowa ma przewagę .A obwodnica Chełmka ulżyła by temu miastu ,podobnie jak innym .Trzeba tylko chcieć i drązyć temat .
  Myślę tez że najwazniejszzymi inwestycjaami powinny być kanalizacja i rozwój budownictwa bo Chełmek się dusi ,nie ma napływu nowej krwi .Potrzebne tez jest wsparcie i rozwoj przemysłu naszego ,a on jest duszony najwiekszymi w województwie i okolicy podatkami ,a to juz zasługi naszej władzy .Dzieki za polemikę .

 8. Proponuję posadzić drzewa na drodze i posiać trawę. Obwodnica poprowadzi się sama. Prawdopodobnie przez Bobrek lub Libiąż. Wszyscy zyskają. Nie wiem czy ktoś to zauważył.

 9. A więc to o to chodzi! To dlatego dopuszczono do tak złego stanu drogi oświęcimskiej w Gorzowie. Ale fakt, działa to. Sam po 20 latach jeżdżenia zmieniłem trasę i z Oświęcimia wracam już nie przez Gorzów lecz przez Bobrek bo szkoda mi zawieszenia na Gorzów. Faktycznie, działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *