Klub Miłośników Fotografii w Chełmku oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Chełmku zapraszają na wernisaż: I wystawy fotograficznej Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku. Wernisaż wystawy 13 kwietnia 2012 r. godz. 18.00. Galeria Epicentrum w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Klub Miłośników Fotografii w Chełmku powstał w grudniu 2010 roku, stworzyli go pasjonaci z Chełmka i okolic. Prawdziwą przystanią, centrum i chlubą „KMF” stała się wspólnie urządzona pracownia fotograficzna w podziemiach MOKSiR-u. Atelier to miejsce magiczne, niemal każdego dnia pojawiają się nowe eksponaty, odczynniki, pieczołowicie odtwarzane jest tradycyjne laboratorium. To tutaj spotyka się współczesna cyfrowa technika z analogową klasyką. Członkowie KMF poszukują odpowiedzi na wiele kwestii artystycznych i technicznych, by zgłębiać wiedzę i mechanizmy postrzegania, organizują plenery, warsztaty i wykłady. Wspólne spotkania, dyskusje, eskapady cementują środowisko i staja się impulsem do długo oczekiwanej wspólnej wystawy. Pierwsza prezentacja w galerii „Epicentrum” to ukazanie różnorodnych postaw i indywidualności, obszarów poszukiwań i zainteresowań. W projekcie uczestniczy osiemnastu fotografików zajmujących się krajobrazem, portretem, fotografią kreacyjną, przyrodniczą i spotterską.

W wystawie uczestniczą: Kamila Trybuś, Katarzyna Czaicka, Bernadeta Sędrak – Legut, Anna Piotrowska, Jacek Krawczyk, Kamil Szyjka, Ireneusz Pokładnik, Sławomir Bartula, Dariusz Bartula, Maciej Dworniczek, Mariusz Sajak, Artur Faruga, Mirosław Saternus, Marcin Jeż, Robert Witański, Andrzej Zemła, Piotr Tarczyński, Paweł Waligóra.

Wystawę prac członków KMF można będzie oglądać do 10 maja 2012 r.