Z Chełmka znika pracaJadwiga Kuciel z Libiąża od 12 lat sprzedaje owoce i warzywa na miejscowym bazarze. Efekty ostatniego kryzysu gospodarczego obserwuje na co dzień. – Ludzie są coraz biedniejsi – powiedziała we wtorek. W mieście rośnie bezrobocie. Kobieta stwierdza, że Chełmek to miasteczko, w którym panuje bieda. – Dopiero, kiedy wyjedziemy do wielkiego świata, za granice gminy, widzimy bogactwo – mówi i wymienia: – Ludzi w supermarketach z koszami wypełnionymi zakupami, nowoczesne samochody. – W Chełmku bezrobocie rośnie – przyznaje Andrzej Saternus, burmistrz gminy, choć nie ma jeszcze precyzyjnych informacji z urzędu pracy. Dodaje, że z kilkudziesięcioma osobami pracującymi w Maflow, największym zakładzie w Chełmku, rozwiązano umowy. – Właściwie ich po prostu nie przedłużono – mówi. Ubolewa też, że z Chełmka wyprowadziła się Alma Polska. Wskutek tej decyzji firmy pracę straciło 80 osób.

Źródło: Przełom

By admin

2 thoughts on “Z Chełmka znika praca”
  1. W Chełmku nie było by biedy,gdyby nasi śp.dyr.spece od sprzedaży maszyn i innych DÓBR nie sprzedawali na ustawionych przetargach biznes-menom /szewczykom/ z MYSZKOWA,KALWARII,STANISŁAWIA ,natomiast naszym „szewczykom’ ,wówczas w Chełmku powstawały by małe zakładziki-”RODZINNE’ !..ale tak sie nie stało !!!KASIORA płynęła z „bożych stron” do kieszeni ŚP. Dzisiaj w tych okolicach jest „AMERYKA” ,a w Chełmku MEKSYK !
    Całe szczęscie ,że w Chełmku jest klub „BATA” tam przychodzą dziadkowie szewczyki i wspominają…oj były to czasy,były ! A w TECHNIKUM OBUWNICZYM zamiast warsztatów obuwniczych jest gabinet z lupom/zamiast młotka szewskiego i zydla/do OBSERWOWANIA KSIĘŻYCA !!! może się w Chelmku wykluje następny KOPERNIK ! Dobrze by było zmienić nazwę SZKOLY z płk.Jana KILIŃSKIEGO na im.HEWELIUSZA !

  2. piszesz częsciowa prawdę ;rzeczywiscie dla swoich było cięzko się załapac na zbywane maszyny ,bowiem tamci derechtorzy nie chcieli w Chełmku konkurencji(to było oficjalne stanowisko -oczywiście durnowate).
    Ale tez pedu do własnego zakładu to w Chełmku było mało , w przeciwieństwie do wymienionych przez Ciebie okolic .
    I tu dało o sobie znać niskie zrozumienie przemian i chyba słaba wiara w siebie a nie brak maszymn bo tych było na rynku multum tylko trzeba było ruszyc tyłek od komina .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *