Axel BORNEMANN, lat 70 – obywatel Niemiec, który w dniu 05 października br. (tj. piątek) w godz. 09.00 – 12.00 wyszedł z pokoju, który wynajmował wraz z żoną w jednym z domów gościnnych w Porębie Wielkiej (pow. oświęcimski) i do tej pory nie powrócił. Zaginiony cierpi na zaniki pamięci.

Rysopis zaginionego

  • wzrost ok. 170 cm,
  • waga ok. 70 kg
  • średnia budowa ciała,
  • włosy krótkie, koloru blond
  • twarz okrągła,
  • oczy niebieskie
  • okulary typu fotochromy

Ubiór: Był ubrany w koszulę bawełnianą koloru jasnobeżowego w kratkę, spodnie czarne dżinsy na szelkach gumowych beżowych, ciemne skarpety, niebieskie plastikowe klapki.

Policjanci poszukują zaginionego jednakże zwracamy się również z prośbą do wszystkich osób, które od chwili zaginięcia widziały Axela BORNEMANNA lub też posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu, o kontakt osobisty lub telefoniczny 33 84-75-280, 33 -847- 52-42 lub też na numer alarmowy najbliższej jednostki Policji 997, 112.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zaginięciu 70 – letniego obywatela Niemiec, policjanci powiadomili wszystkie jednostki Policji na terenie kraju. Przeprowadzili penetrację pobliskiego terenu przy użyciu psa tropiącego. Sprawdzili tereny leśne i brzegi zbiorników wodnych. W dniu dzisiejszym poszukiwania są prowadzone od godzin rannych przez blisko 100 funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej, która do poszukiwań również użyła psów tropiących.

Policjanci zakładają różne możliwe wersje zaginięcia, które są dokładne sprawdzane. Jedna z uzyskanych przez policjantów informacji mówi, iż mężczyzna podobny do zaginionego wsiadł do autobusu MZK nr 18 tj. trasa Poręba Granica – Oświęcim.

Zaginiony posługuje się trzema językami : niemieckim, angielskim, francuskim. Do Poręby Wielkiej przyjechał wraz z żoną Polką w dniu wczorajszym w godzinach rannych aby odwiedzić jej rodzinę i groby najbliższych.