Patryk Chełczyński z rodzicamiW niedzielę 20 grudnia ponad stu kibiców przyszło na charytatywny turniej piłki ręcznej rozegrany na rzecz Patryka Chełczyńskiego do chełmeckiej hali sportowej przy powiatowym zespole nr 8. Wrzucano datki i aktywnie uczestniczono w licytacji różnorakich przedmiotów.

Punktualnie o godzinie16.00 na parkiet hali wyszły zawodniczki ekstraligowego zespołu SPR Olkusz, by zmierzyć się z młodzieżową drużyną mistrzów Polski – Siódemką Chełmek. Mimo, iż nie brakowało emocji, nie chodziło w meczu o wynik. Grano dla Patryka.

– Walczymy o uśmiech Patryka – powtarzał Michał Kaczmarczyk, dyrektor chełmeckiej szkoły powiatowej, jeden z organizatorów turnieju. Motorem napędowym przedsięwzięcia byli zaś Barbara i Jarosław Wilczakowie. To właśnie na ratunek ich syna, Krystiana, podczas ubiegłorocznych wakacji Patryk Chełczyński wskoczył do rzeki. Sam przegrał z żywiołem.

– Bardzo dużo ludzi, w tym młodzieży przyszło dla Patryka. To piękne – mówiła Barbara Wilczak, która wspólnie z mężem po raz drugi zorganizowała podobny turniej.

– Patryk zaczyna sam siadać, zaczyna ładnie głowę trzymać – mówi Renata Chełczyńska, matka chorego chłopca. Zabiegi i lekarstwa do tanich nie należą. To wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych miesięcznie. – Stać nas na to tylko dzięki ludziom dobrej woli, którzy wciąż pomagają.

Dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc w rehabilitacji Patryka podajemy numer konta, na które można wpłacać pieniądze:  Bank PKO SA, numer konta: 14 1240 4256 1111 0010 1987 3805, Patryk Chełczyński