Patryk Chełczyński z rodzicamiW niedzielę 20 grudnia ponad stu kibiców przyszło na charytatywny turniej piłki ręcznej rozegrany na rzecz Patryka Chełczyńskiego do chełmeckiej hali sportowej przy powiatowym zespole nr 8. Wrzucano datki i aktywnie uczestniczono w licytacji różnorakich przedmiotów.

Punktualnie o godzinie16.00 na parkiet hali wyszły zawodniczki ekstraligowego zespołu SPR Olkusz, by zmierzyć się z młodzieżową drużyną mistrzów Polski – Siódemką Chełmek. Mimo, iż nie brakowało emocji, nie chodziło w meczu o wynik. Grano dla Patryka.

– Walczymy o uśmiech Patryka – powtarzał Michał Kaczmarczyk, dyrektor chełmeckiej szkoły powiatowej, jeden z organizatorów turnieju. Motorem napędowym przedsięwzięcia byli zaś Barbara i Jarosław Wilczakowie. To właśnie na ratunek ich syna, Krystiana, podczas ubiegłorocznych wakacji Patryk Chełczyński wskoczył do rzeki. Sam przegrał z żywiołem.

– Bardzo dużo ludzi, w tym młodzieży przyszło dla Patryka. To piękne – mówiła Barbara Wilczak, która wspólnie z mężem po raz drugi zorganizowała podobny turniej.

– Patryk zaczyna sam siadać, zaczyna ładnie głowę trzymać – mówi Renata Chełczyńska, matka chorego chłopca. Zabiegi i lekarstwa do tanich nie należą. To wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych miesięcznie. – Stać nas na to tylko dzięki ludziom dobrej woli, którzy wciąż pomagają.

Dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc w rehabilitacji Patryka podajemy numer konta, na które można wpłacać pieniądze:  Bank PKO SA, numer konta: 14 1240 4256 1111 0010 1987 3805, Patryk Chełczyński

By admin

One thought on “Zagrali dla Patryka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *