Zatrzymany za propagowanie faszyzmuPolicjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o niszczenie mienia i propagowanie treści faszystowskich. Obydwaj zostali zatrzymani w niecałe dwie godziny od zgłoszenia przestępstwa i usłyszeli już zarzuty.

W dniu 11 marca 2014 o godzinie 8.50 policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu ściany i sufitu w jednej z kalek schodowych w bloku przy ulicy Żeromskiego w Chełmku do którego doszło najprawdopodobniej w nocy z 10/11 marca br.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że nie doszło zwykłego uszkodzenia mienia, ale że sprawca wydrapując na ścianie symbol swastyki i podobny symbol wypalając na suficie, dopuścił się przestępstwa propagowania faszyzmu.

Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy w trakcie których ustalili, że związek ze sprawą mają dwaj mieszkańcy Chełmka 23 i 24 letni. Podczas przesłuchania ustalili, również, że to młodszy wypalił swastykę na suficie zapalniczką, a starszy wydrapał ją na ścianie monetą.

W związku z powyższym obaj otrzymali zarzut propagowania treści faszystowskich oraz niszczenia mienia.