Policja w Chełmku
Policja w Chełmku

17, 19 i 21-latka, mieszkańców Libiąża, zatrzymali chełmeccy policjanci. Młodzi mężczyźni są podejrzani o dokonacie rozboju na dwóch 32-letnich mieszkańcach Chełmka. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

32-latkowie siedzieli w nocy na ławce na ulicy Topolowej. Podbiegło do nich trzech mężczyzn. Napastnicy pobili ofiary i skradli telefon komórkowy oraz prawie 100 złotych w gotówce.

Gdy rozbojarze uciekli, pokrzywdzeni powiadomili policję. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań. Na ulicy Krakowskiej patrol dostrzegł dwóch mężczyzn, odpowiadających opisowi. Byli to 17 i 21-latek z Libiąża. Skradzione pieniądze zdążyli już wydać w sklepie nocnym na alkohol.

Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł trzeci z podejrzanych, 19-letni libiążanin, czasowo mieszkający w Chełmku. Ujęto go właśnie w chełmeckim lokum.

Mężczyźni trafili do izby zatrzymań Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Niebawem staną przed obliczem prokuratora. Za dokonanie rozboju grozi im od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał pochodzi ze strony:

fakty_logo_pionowe