W ramach imprez organizowanych na okres ferii zimowych, przez Bibliotekę Publiczną w Chełmku, babcie i nie tylko babcie czytały dzieciom. Frekwencja niestety nie była zbyt duża, bo konkurencją dla rozrywki duchowej były zabawy na lodowisku. Przeszkodą także okazała się inwazja wirusów i innych zarazków, która zmusiła część dzieci do pozostania w domu – życzymy powrotu do zdrowia.

Zimowe Bajanie Klub Seniora

Do uczestnictwa w akcji pt. „Zimowe Bajanie” chętnie stawiły się seniorki z Klubu Seniora w Chełmku Halina Liszka, Marianna Sitek oraz Rozalia Żurawik. Miłe przyjęcie przez personel biblioteki oraz przyjazna atmosfera spowodowały, że uczucie tremy pozostało nam obce, co podniosło nasze umiejętności lektorski. Znane i lubiane utwory Tuwima i Brzechwy bardzo się dzieciom podobały, o czym świadczyły zasłuchane i skupione buzie naszych małych gości. Do czytania dołączył personel biblioteki oraz babcie i dziadkowie uczestników.

Zimowe Bajanie Klub SenioraMurzynek Bambo, małpa w kąpieli, żaby i ryby oraz inni bohaterowie bajek to ulubieni przyjaciele dzieci z czytanych utworów.

Nasi milusińscy złożyli nam życzenia i wręczyli dyplomy „STO LAT DLA BABULI”

Spotkanie z milusińskimi dostarczyło seniorkom wielu wzruszeń (oczy były lekko zawilgocone) i dużo radości. Jesteśmy umówione na dalszą współpracę z bibliotekarkami i uczestnictwo w organizowanych imprezach co pogłębi integrację międzypokoleniową.

Prezes Klubu Seniora
Halina Liszka