W dniu 7 kwietnia 2014 w Chełmku policjanci zatrzymali dwóch obywateli Słowacji 22 i 25 – letniego, podejrzanych o kradzież torebki z kilkunastoma tysiącami złotych oraz telefonem komórkowym. Jeden z zatrzymanych był również poszukiwany Listem Gończym przez stołeczną Policję.
Do zdarzenia doszło o godzinie 17.00 w Chełmku na ul. Wojska Polskiego gdzie zainteresowanie patrolujących teren miasta policjantów wzbudzili dwaj mężczyźni poruszający się samochodami Opel i Ford. Mężczyźni chwilę wcześniej od mieszkańca Chełmka za kilkaset złotych kupili samochód marki ford. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 25 – latek jest poszukiwany Listem Gończym przez stołeczną Policję, a także posiada przy sobie telefon pochodzący z kradzieży dokonanej kilka godzin wcześniej na terenie Krakowa. Jak wynikało z ustaleń kradzieży torebki z telefonem i kilkunastoma tysiącami złotych miało dokonać kilku sprawców w związku z powyższym policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn.
Podczas przeszukania zatrzymanych oraz obu pojazdów policjanci ujawnili kilka sztuk biżuterii oraz niewielką część skradzionej gotówki.
Obcokrajowcy trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji , a następnie zostali przekazani krakowskim policjantom.