Złote Sakiewki 2009
Złote Sakiewki 2009

W piątek 29.01.2010 roku o godzinie 15:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku, odbyła się gala „Złote Sakiewki i Liderzy 2009″. Gala była doskonałą okazją do tego, aby podziękować przedstawicielom lokalnej przedsiębiorczości oraz osobom fizycznym za wsparcie finansowe, dzięki któremu udało się zrealizować wiele ważnych dla Gminy przedsięwzięć. 

Najhojniejsi darczyńcy zostali uhonorowani przez Burmistrza Andrzeja Saternusa statuetką „Złote Sakiewki”. Złote Sakiewki, czyli statuetki pokryte 24-karatowym złotem odebrało dziewięć firm z południowej Polski. To dowód wdzięczności samorządu za finansowe wsparcie różnych przedsięwzięć organizowanych w 2009 roku w gminie. W ciągu 12 miesięcy uhonorowani przekazali 190 tysięcy złotych, o 50 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Impreza poświęcona jest także lokalnym „Liderom” – wyróżnione zostały osoby zaangażowane w życie lokalnej społeczności i wykazujące się wielkim poświęceniem oraz służbą dla dobra innych. Uroczystość była też okazją do zbierania datków dla 4-letniego Igorka Bartosza z Oświęcimia, dziecka walczącego ze śmiertelnym nowotworem.

Złote Sakiewki 2009 otrzymali: Oknohit z Oświęcimia, VG Polska z Chełmka, Asfor Poznański z Chełmka, MZGK w Chełmku, Studio Fotograficzne Łysak z Oświęcimia, Zakład Produkcji Obuwia Anspol z Chełmka, Cukiernia Ptyś z Chełmka, Kojbud z Tychów oraz Nadwiślańska Agencja Turystyczna z Tychów.