W związku z nadchodzącym dniem „Wszystkich Świętych” nastąpi zmiana organizacji ruchu. W rejonie Cmentarza Parafialnego przewiduje się ruch jednokierunkowy ulicą Słowackiego i Grunwaldzką w stronę cmentarza i ulicą Na Skałce od cmentarza.

Również jak co roku w rejonie Cmentarza Komunalnego w Oświęcimiu oraz w rejonie Cmentarza Parafialnego w Oświęcimiu w dniach od 31 października do 2 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu, dlatego też użytkowników ruchu prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

W dniu 1 listopada Plac Targowy będzie wykorzystany jako parking. Wjazd będzie możliwy tylko dla skręcających w prawo czyli jadących od Osiedla Chemików, natomiast jadąc od Mostu Piastowskiego będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo w ul. Piłsudskiego, Chopina oraz na Plac Targowy. Jadąc od Osiedla Chemików nie będzie można skręcać lewo pod Cmentarz Parafialny.

W pobliżu Cmentarza Komunalnego czyli na ulicach Żeromskiego i Norwida obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. Tak samo na ulice: Wysokie Brzegi, Koszykowa, Zwycięstwa – będą ulicami jednokierunkowymi.

Osoby, które w dniu 1 listopada mogą skorzystać z komunikacji miejskiej, prosimy aby pod cmentarz dojechały autobusem. Ponadto aby nie dochodziło do zakłóceń w ruchu drogowym wszystkich kierowców prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów oraz znaków drogowych. Prosimy również o spokojną i rozważną jazdę oraz o kulturę i wyrozumiałość wobec innych kierujących.