Już w najbliższą sobotę o godzinie 18 siatkarze Grunwaldu rozpoczną kolejne zmagania w ramach III ligi siatkówki. Naprzeciw nim staną zawodnicy krakowskiej Politechniki.

Siatkarze z Chełmka po zwycięstwie w ostatniej kolejce w Brzeszczach przez kilka dni zajmowali pozycję lidera. W tej chwili plasują się na trzeciej pozycji ze stratą zaledwie dwóch oczek do literującego MKS-u Andrychów.

Sobotni przeciwnik Grunwaldu – Politechnika Kraków zajmuje dziewiątą pozycję, z dorobkiem 5 punktów. Wyróżniającymi się postaciami teamu są doświadczeni Tomasz Kubica i Paweł Cul. W ostatniej kolejce zawodnicy z Krakowa polegli w tie-breaku w derbowym pojedynku z Hutnikiem.

W zespole prowadzonym przez Macieja Rzędzickiego panuje doskonała atmosfera. Drużyna nie zaznała jeszcze w tym sezonie goryczy porażki i z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. – Politechnika to niewygodny rywal, z którym wygrać będzie bardzo ciężko – charakteryzuje rywala Jakub Wabik. – Zamierzamy jednak ostro powalczyć aby przybliżyć się do fazy play-off. O sukcesie mogą zadecydować zagrywka oraz dobra gra blokiem – podsumowuje przyjmujący Grunwaldu.

Przemysław Urbański